Trwa ładowanie...
angelina jolie

''Unbroken'': Angelina Jolie i niezłomny olimpijczyk

Share
''Unbroken'': Angelina Jolie i niezłomny olimpijczyk
Źródło: Materiały promocyjne
d49v222

*Angelina Jolie zaprezentowała ujęcia ze swojego nowego filmu, "Unbroken".*

Obraz stanowi adaptację powieści "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption" Laury Hillenbrand. Książka wydana w Polsce pod tytułem "Niezłomny" opisuje losy Louisa Zamperiniego (w tej roli Jack O'Connell), byłego olimpijczyka, którego samolot roztrzaskał się w czasie II wojny światowej. Zamperini wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy.

d49v222

W obsadzie oprócz O'Connella znaleźli się również Domhnall Gleeson, Finn Wittrock, Garrett Hedlund, John Magaro, Alex Russell, Carla Thexton i Miyavi.

Materiał promocyjny, który stacja NBC wyemitowała 16 lutego w trakcie transmisji igrzysk w Soczi, to nie tylko sceny z filmu Angeliny Jolie, ale i zapis rozmów z dziś 97-letnim Zamperinim. Wideo można zobaczyć pod tym adresem.

Ostateczna wersja scenariusza wyszła spod piór braci Joela i Ethana Coenów. Światowa premiera dzieła zapowiedziana została na 25 grudnia 2014 roku.

d49v222

Podziel się opinią

Share
d49v222
d49v222