Trwa ładowanie...
d245ai4
Aktualności

"Unicestwienie" według Alexa Garlanda

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Unicestwienie" według Alexa Garlanda
(mat. promocyjne)
d245ai4

Alex Garland zajmie się scenariuszem oraz reżyserią ekranizacji powieści "Annihilation" Jeffa VanderMeera.

Znana w Polsce pod tytułem "Unicestwienie" książka opowiada o ekspedycji do Strefy X. Powstała po tajemniczym Wydarzeniu kraina rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego.

Powieść jest pierwszą częścią trylogii VanderMeera. Prawa do ekranizacji nabyło studio Paramount i producent Scott Rudin ("To nie jest kraj dla starych ludzi", "Truman Show", "Godziny").

Garland zasłynął do tej pory jako pisarz i scenarzysta ("28 dni później", "Niebiańska plaża", "Nie opuszczaj mnie" i "Dredd 3D"). W styczniu w Wielkiej Brytanii na ekrany ma trafić jego debiut reżyserski - "Ex Machina". Film opowie o zamożnym naukowcu zajmującym się wynalazkami (w tej roli Oscar Isaac), któremu udaje się skonstruować inteligentnego robota-kobietę (Alicia Vikander). Mężczyzna zaprasza do swojego domu młodego pracownika (Domhnall Gleeson), który ma spędzić z maszyną kilka dni.

d245ai4

Podziel się opinią

Share

d245ai4

d245ai4