Trwa ładowanie...

USA Box Office: Amerykanie spędzają weekend w hotelu Transylwania

Share
USA Box Office: Amerykanie spędzają weekend w hotelu Transylwania
d2c9alp

Animacja *"Hotel Transylwania" znalazła się na szczycie amerykańskiego box office'u.*

W Hotelu Transylwania potwory mogą odpocząć z daleka od ciekawskich ludzkich oczu. Gospodarzami są Hrabia Dracula oraz jego 116-letnia córka Mavis, zachowująca się dokładnie tak, jak inne nastolatki. Kiedy Mavis łamie świętą zasadę potworów polegającą na unikaniu kontaktów z ludźmi, wprowadza tym samym w ruch łańcuch wydarzeń, które zagrażają hotelowi Transylwania i egzystencji potworów. Dzieło zarobiło 43 miliony dolarów.

Oczko niżej, z ponad 21 milionami dolarów, znalazła się druga nowość - "Looper: Pętla czasu". W roku 2072 podróże w czasie są już rzeczywistością. Organizacje przestępcze wykorzystują je do eliminacji niewygodnych ludzi. Wysyłają ich w przeszłość, gdzie są oni zabijani przez płatnych zabójców zwanych Loopers. W roku 2042 najlepszy z Looperów (Joseph Gordon-Levitt) otrzymuje zadanie: zlikwidować przysłanego z przyszłości mężczyznę o imieniu Joe (Bruce Willis). Problem w tym, że rozpoznaje w nim samego siebie z przyszłości. Chwila wahania kosztuje go bardzo wiele - cel ucieka, a zleceniodawcy z przyszłości nie tolerują najmniejszej wpadki.

d2c9alp

Kolejny debiut to muzyczna komedia "Pitch Perfect", która powstała na podstawie książki Mickeya Rapkina. Obraz przedstawia losy studentek college'u, które zakładają zespół śpiewający a capella. Główne role zagrały Anna Kendrick, Brittany Snow i Rebel Wilson. Na konta twórców wpłynęło po pierwszym weekendzie 5,21 miliona dolarów.

Ostatnia nowość top 10 to "Won't Back Down", opowieść o dwóch matkach, które chcą ulepszyć podupadającą szkołę ich dzieci. Zdeterminowane kobiety zagrały Viola Davis i Maggie Gyllenhaal. Na ekranie partnerują im Oscar Isaac, Holly Hunter i Rosie Perez. Film w reżyserii Daniel Barnza zarobił 2,7 miliona dolarów.

  1. "Hotel Transylwania" - 43 miliony dolarów
  2. "Looper: Pętla czasu" - 21,2 miliona dolarów
  3. "Dopóki piłka w grze" - 7,53 miliona dolarów
  4. "House at the End of the Street" - 7,15 miliona dolarów
  5. "Pitch Perfect" - "5,21 miliona dolarów
  6. "Gdzie jest Nemo?" - 4,1 miliona dolarów
  7. "Resident Evil: Retrybucja" - 3 miliony dolarów
  8. "Mistrz" - 2,75 miliona dolarów
  9. "Won't Back Down" - 2,7 miliona dolarów
  10. "Dredd 3D" - 2,28 miliona dolarów
d2c9alp

Podziel się opinią

Share
d2c9alp
d2c9alp