Trwa ładowanie...
utopia
13-01-2016 16:19

"Utopia": Nowy serial w TVP Kultura

Share
"Utopia": Nowy serial w TVP KulturaŹródło: East news
d3p0ffv

Od 16 stycznia w TVP Kultura jeden z najbardziej przełomowych seriali ostatnich lat - "Utopia".

Serial opowiada historię grupy przypadkowych ludzi – fanów powieści graficznej „The Utopia Experiments”, którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji „The Network” i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Motyw powieści graficznej, wokół którego skoncentrowana jest fabuła serialu, wykorzystali autorzy zdjęć, opierając całą sferę wizualną produkcji na kadrowaniu i konstruowaniu obrazów w sposób typowy dla komiksu.

Serial wyróżniają przede wszystkim dwa elementy: świetna muzyka oryginalna oraz bardzo ciekawe zdjęcia – z mocno zmanipulowanymi kolorami (żółtym, zielonym i fioletowym). To jedno z najciekawszych pod względem formalnym dzieł serialowych ostatnich lat.

d3p0ffv

„Utopia” zdobyła rzesze oddanych fanów, krytycy zaś podkreślali jej nowatorstwo i przełomowość. Brytyjskie media pisały: „Wytwór genialnej wyobraźni”, „21 wieczny koszmar, wyglądający pięknie” (The Guardian), „wspaniała strona wizualna” (The Scotsman), „świetna, ciemna tajemnicza propozycja” (The Daily Telegraf). Sława serialu sięgnęła daleko poza Wielką Brytanię – w USA nad amerykańskim re-makiem dla HBO miał pracować sam David Fincher (Fight club, Social Network, Dziewczyna z tatuażem) – na razie produkcję wstrzymano ze względu na pat w negocjacjach finansowych.

„Utopia” to serial produkcji brytyjskiej z gatunku conspiracy thriller. Składa się z 2 serii po 6 odcinków. Autorem scenariusza jest Dennis Kelly. Emitowany był od 15 stycznia 2013 do 12 sierpnia 2014 roku na kanale Channel 4. TVP Kultura jako pierwsza wyemituje serial w Polsce. Premierowe odcinki TVP Kultura pokaże od 16 stycznia br., w soboty ok. godz. 22:30, powtórki w niedziele ok. północy. Każdy odcinek serialu będzie dostępny pod adresem utopia.tvp.pl przez 28 dni od premiery.

d3p0ffv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p0ffv