Trwa ładowanie...

Virginia Leith nie żyje. Hollywoodzka aktorka miała 94 lata

Virginia Leith była znaną hollywoodzką aktorką. Zmarła w wieku 94 lat. Dała się zapamiętać jako Jane Campton z filmu "Mózg, który nie może umrzeć".
Share
Virginia Leith nie żyje
Virginia Leith nie żyjeŹródło: Materiały prasowe
d254nvs

Virginia Leith zmarła 4 listopada 2019 r. w swoim domu w Palm Springs, o czym poinformowała rzeczniczka rodziny Jane Chalmers.

Najbardziej była znana z roli w innowacyjnym filmie Josepha Greena "Mózg, który nie może umrzeć" z 1962 r. Zagrała tam żonę chirurga-eksperymentatora. W wyniku wypadku jej ciało uległo prawie całkowitemu zniszczeniu. Jedynie głowa ocalała. Chirurg poszukuje idealnego ciała dla ukochanej, jednak na jego drodze staje bestia zamknięta w laboratorium.

Mózg, który nie może umrzeć Materiały prasowe
Mózg, który nie może umrzećŹródło: Materiały prasowe

Choć film "Mózg, który nie może umrzeć" nie dostał żadnej nagrody, to przebił się do światowej kinematografii jako jeden z najciekawszych eksperymentów sci-fi. Duża była w tym zasługa Virginii Leith, która świetnie wcieliła się w rolę "głowy". To jednak nie John Green ją odkrył.

Już w latach 50. aktorkę zauważył Stanley Kubrick, powierzając jej rolę młodej kobiety w dramacie wojennym "Strach i pożądanie" (1953).

strach i pożądanie Materiały prasowe
strach i pożądanieŹródło: Materiały prasowe

Niestety, Virginia Leith nie wykorzystała dobrze rozwijającej się kariery. Po raz ostatni widzieliśmy ją na ekranie w horrorze "Odsłony" z 1983 r.

Warto wspomnieć o tym, że Virginia Leith romansowała z największymi sławami Hollywood, takimi jak Marlon Brando, Frank Sinatra, James Dean, Bob Hope czy Richard Burton.

d254nvs

Podziel się opinią

Share
d254nvs
d254nvs