Trwa ładowanie...

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Kamil Bednarek autorem nowego teledysku

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Kamil Bednarek autorem nowego teledyskuŹródło: Mentalporn
digz83a
digz83a

*Kamil Bednarek jamajskie brzmienia reggae przenosi do Stoczni Gdańskiej. W industrialnych przestrzeniach, w których słychać jeszcze echo epokowych politycznych wydarzeń, powstał teledysk do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Jak zapowiada Bednarek, będzie to nowoczesna aranżacja utworu „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty. Premiera teledysku przewidziana jest na wrzesień.*

W filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. W filmie zobaczymy wybitnych polskich aktorów - w rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.
Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara za „Pianistę” Paweł Edelman.

We wrześniu - kiedy film Wajdy będzie miał swoją światową premierę na festiwalu w Wenecji i zaprezentowany zostanie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto - odbędzie się też premiera nowego teledysku Kamila Bednarka.

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał jako frontman formacji StarGuardMuffin. Rozgłos przyniosło mu II miejsce w III edycji programu „Mam talent!” w TVN. Debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj” w grudniu 2010 osiągnął miano Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy. Tego samego roku młodzi muzycy wyjechali do legendarnego studia Boba Marley'a „Tuff Gong", w Kingston na Jamajce, gdzie zrealizowali pięć własnych kompozycji. W czerwcu 2011 ukazała się epka o wymownym tytule „Jamaican Trip”. W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą
Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami pracuje nad nową płytą formacji BEDNAREK. W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy” na antenie TVP2. Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie. W 2013 roku koncert zespołu otworzył Przystanek Woodstock. W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie. W listopadzie 2012 ukazała się płyta zespołu „BEDNAREK”, zatytułowana „Jestem”. Utwory takie jak „Jestem sobą...”, „Think About Tomorrow”, nastrojowa „Cisza” stanowią na dzisiaj muzyczną wizytówkę wykonawcy.

digz83a

Producent filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”: Akson Studio. Koproducenci: Telekomunikacja Polska S.A, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Canal+ Cyfrowy S.A. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sponsorem Głównym filmu jest Grupa Energa, sponsorem SAUR Neptun Gdańsk. Partnerem filmu jest Gdańsk - Miasto Wolności. Film objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dystrybutorem filmu jest ITI Cinema.

„WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI” - W KINACH OD 4 PAŹDZIERNIKA.

digz83a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
digz83a