Trwa ładowanie...

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Nowe wywiady z odtówrcami głównych ról [wideo]

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Nowe wywiady z odtówrcami głównych ról [wideo]Źródło: ITI Cinema
d46981f
d46981f

Jest pewne, że gra Roberta Więckiewicza w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” przejdzie do historii, nie tylko kina. Po pokazie prasowym jego kreację oceniano jako "lepszą od oryginału". Lech Wałęsa w jego wykonaniu to kreacja na miarę Oscara. Zobaczcie nowe wywiady z *Robertem Więckiewiczem oraz z partnerującą mu w filmieAgnieszką Grochowską, zrealizowane przez ekipę wptv.pl.*

W filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, który jest polskim kandydatem do Oscara, obok Roberta Więckiewicza zobaczymy innych doskonałych polskich aktorów - Agnieszkę Grochowską jako Danutę Wałęsę oraz w drugoplanowych rolach: Macieja Stuhra, Mirosława Bakę, Cezarego Kosińskiego oraz Zbigniewa Zamachowskiego.

Światowa premiera filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” odbyła się na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie przyjęto go kilkuminutową owacją na stojąco. Był to początek jego międzynarodowej kariery, tydzień później został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Zainteresowanie filmem za granicą jest ogromne - „Wałęsa. Człowiek z nadziei” został zaproszony na ponad 90 zagranicznych festiwali, w tym w Petersburgu, Rio de Janeiro, Busan, Londynie, Chicago i Kalkucie. Do polskich kin film trafi już najbliższy piątek, 4 października.

Agnieszka Grochowska o roli:

W filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Podglądając rodzinne życie Lecha Wałęsy, Wajda próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę.

d46981f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46981f