Trwa ładowanie...
Andrzej Wajda

''Wałęsa'': Nowy oficjalny zwiastun - tego nikt się nie spodziewał!

Share
''Wałęsa'': Nowy oficjalny zwiastun - tego nikt się nie spodziewał!
Źródło: ITI Cinema
dabsryw

Film *„Wałęsa” pojawi się w kinach dopiero 4 października, a już teraz każda informacja o filmie rozpala fora internetowe do czerwoności. Na pewno olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich będzie najnowszy zwiastun filmu.*

Zamiast politycznej laurki - prywatna, niemal intymna relacja dwojga kochających się osób – Danuty i Lecha Wałęsów. Wielka historia w filmie, pokazana zostaje z perspektywy ich domu i codziennych problemów.

dabsryw

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

dabsryw

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

Producent filmu: Akson Studio
Koproducenci: Telekomunikacja Polska S.A, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Canal+ Cyfrowy S.A. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Sponsorem filmu jest Energa S.A.

*„WAŁĘSA” – W KINACH 4 PAŹDZIERNIKA 2013*

dabsryw

Podziel się opinią

Share
dabsryw
dabsryw