Trwa ładowanie...
marcin wrona
28-07-2009 12:24

Walka o kryminalną duszę Marcina Wrony

Walka o kryminalną duszę Marcina WronyŹródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d4eph4s
d4eph4s

22 lipca rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Marcina Wrony pt. „Chrzest”. Akcja toczyć się będzie w środowisku przestępczym; fabuła opowiada o próbie ucieczki od zła - czytamy na stronie rp.pl.

Scenariusz oparty jest na prawdziwej historii Michała, chłopaka z polskiej prowincji, który po kryminalnym epizodzie w swoim rodzinnym miasteczku, trafia do Warszawy. Bohater boi się zemsty i chce przed nią uchronić swoją rodzinę. Ucieka od kryminalnej przeszłości, ale niestety ciąży na nim wyrok mafii.

Na chrzcie dziecka Michała pojawia się jego przyjaciel Janek. Jego dążenia są zupełnie inne, chce być taki jak kiedyś Michał. Imponuje mu kryminalny świat. Rozpoczyna się „walka o duszę” Janka, między Michałem, a szefem gangu.

Tekst scenariusza zawiera religijne odniesienia do tematu „zaprzedania duszy” i rytualnej ofiary. Tak jak w tragedii antycznej historia splata losy trójki bohaterów, prowadząc do nierozwiązywalnego konfliktu z siłami dobra i zła.

Marcin Wrona to jeden z najlepszych reżyserów młodego pokolenia. W 2001 roku jego studencki film „Człowiek magnes” zdobył uznanie na wielu festiwalach m.in. zwyciężył w kategorii Najlepszy Film Studencki na Tribeca Film Festiwal organizowanym przez Roberta De Niro i Martina Scorsese w Nowym Jorku.

d4eph4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eph4s