Trwa ładowanie...

''Wenus w futrze'': Roman Polański o swoim nowym filmie

Share
''Wenus w futrze'': Roman Polański o swoim nowym filmie
Źródło: helios.pl
dsc7goe

Roman Polański, pytany przez PAP, dlaczego swój nowy film, walczący w Cannes o Złotą Palmę, postanowił zrealizować według sztuki Davida Ivesa "Wenus w futrze", odparł: "Uwiódł mnie humor tekstu, który jest znakomitym materiałem dla pary aktorów i satyrą na seksizm".

Komedia "Wenus w futrze" w reżyserii Polańskiego, adaptacja sztuki pod tym samym tytułem, autorstwa Ivesa - popularnego współczesnego dramaturga amerykańskiego, startuje w Cannes w konkursie głównym i będzie pokazana na festiwalu 25 maja.

Pytany, czy zamierza odwiedzić wkrótce nasz kraj i czy jest szansa, że weźmie udział w polskiej premierze komedii, Polański odpowiedział PAP: "Nie mam w tej chwili w planie podróży do Polski i nie wiem, na kiedy planowana jest premiera mojego filmu".

Film "Wenus w futrze" ("Venus in Fur"/"La Venus a la fourrure") jest koprodukcją francusko-polską. Bohaterami są Thomas i Vanda. Thomas, reżyser, poszukuje do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Żadna aktorka nie spełnia jednak jego wymagań. Kiedy, zrezygnowany, już chce dać za wygraną, do teatru wbiega Vanda, prawdziwy huragan nieobliczalnej i erotycznej energii.

dsc7goe

Początkowo wszystko wskazuje na to, że będzie ona ucieleśnieniem wszystkich bolączek Thomasa. Jest bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę, a reżyser szybko traci dla niej głowę.

W główne role w filmie wcielili się Mathieu Amalric i Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć jest polski operator Paweł Edelman. Muzykę skomponował Alexandre Desplat.

Konkurenci "Wenus w futrze" w rywalizacji o Złotą Palmę to m.in. nowe filmy: braci Ethana i Joela Coenów ("Inside Llewyn Davis"), Stevena Soderbergha ("Behind the Candelabra") i Nicolasa Windinga Refna ("Only God Forgives"). W jury konkursu głównego zasiadają m.in.: Steven Spielberg (przewodniczący), Nicole Kidman, Ang Lee, Cristian Mungiu i Christoph Waltz.

66. festiwal filmowy w Cannes rozpoczął się 15 maja, potrwa do 26 maja.

dsc7goe

Podziel się opinią

Share
dsc7goe
dsc7goe