Trwa ładowanie...

Wicepremier marzy o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki. "Rozmowy kontrolowane" pokazały, jak to zrobić

- Pałac, który nazywał się pałacem im. Stalina, mam nadzieję, że kiedyś zniknie. To nie jest dla nas priorytet, ale chciałbym, by w tym miejscu powstało coś piękniejszego. Marzę o tym od 40 lat –  mówił niedawno wicepremier Mateusz Morawiecki. Podobne marzenie, a nawet gotową receptę na zburzenie "stalinowskiego pomnika" miał Sylwester Chęciński, który dokonał tego w końcówce "Rozmów kontrolowanych".

Wicepremier marzy o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki. "Rozmowy kontrolowane" pokazały, jak to zrobićŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d1n5dj8
d1n5dj8

W pamiętnej komedii z 1991 r. Stanisław Tym, niczym peerelowski Luke Skywalker, dokonał (nieświadomie) brawurowago ataku na symbol imperialnej opresji. Z tą różnicą, że młody rycerz Jedi miał do dyspozycji X-Winga i Jasną Stronę Mocy – idealny zestaw narzędzi do zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Granemu przez Tyma Ryszardowi Ochódzkiemu wystarczyła... spłuczka w pałacowej toalecie.

Filmpolski.pl
Źródło: Filmpolski.pl

W końcówce "Rozmów kontrolowanych" Ochódzki ukrywa się w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie trwa sylwestrowa zabawa z udziałem warszawskiej elity. Wśród zgromadzonych gości znalazł się pułkownik Molibden (Krzysztof Kowalewski), który na pytanie: "co się panu wczoraj śniło", opowiedział o aniele w studni, który kazał mu wyjść, "bo się zawali". Sen esbeka okazał się proroczy, gdyż chwilę później Ochódzki pociąga za spłuczkę, doprowadzając do zburzenia warszawskiej budowli.

Komiczna scena trąci myszką, kiedy zwracamy uwagę na walącą się makietę i proste efekty specjalne. Jednak nieśmiertelna kwestia "To się odbuduje" wypowiedziana na końcu przez Tyma, rekompensuje wszelkie niedociągnięcia.

Oglądaj: politycy chcą zburzenia PKiN. "Rozmowy kontrolowane" pokazały, jak to zrobić

d1n5dj8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n5dj8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj