Trwa ładowanie...
d4b4n6l

Wraca jeden z najlepszych filmów wojennych wszech czasów

Kolejny klasyczny hollywoodzki film doczeka się nowej wersji. Zatrudniono reżysera gwarantującego zyski. Ale czy to dobra wiadomość dla fanów?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wraca jeden z najlepszych filmów wojennych wszech czasów
(Materiały prasowe)
d4b4n6l

Jak udało się dowiedzieć branżowemu serwisowi Deadline, Warner Bros. podjęło decyzję o nakręceniu remaku "Parszywej dwunastki".

ZOBACZ TEŻ: przy tych filmach ekranizacja Davida Ayera to arcydzieło

Napisanie uwspółcześnionego scenariusza i reżyserię powierzono Davidowi Ayerowi. Twórcy m.in. "Furii", "Bright" i oczywiście "Legionu samobójców". Filmu, który okazał się wielkim sukcesem finansowym studia, ale i porażką artystyczną

d4b4n6l

To drugi ważny projekt dla studia Warnera, które jakiś czas temu dało zielone światło innemu remake'owi klasyka: "Dzikiej Bandy", której reżyserii podjął się Mel Gibson.

Oryginalna "Parszywa dwunastka" weszła na ekrany w 1967 r. i okazała się wielkim sukcesem. Film w reżyserii Roberta Aldricha kosztował 5,4 mln dol., a zarobił ponad 45 mln. Tym samym stając się jednym z najbardziej dochodowych produkcji roku.

Scenariusz filmu Aldricha oparto na powieści E.M. Nathansona, który z kolei inspirował się prawdziwą historią. "Parszywa dwunastka" opowiada o oddziale złożonym ze skazańców, mających za zadanie wyeliminowanie niemieckich oficerów przebywających w niedostępnym zamku.

d4b4n6l

W rolach głównych pojawiła się plejada gwiazd, m.in. Lee Marvin, Ernest Borgine, Charles Bronson, Telly Savalas, John Cassavetes czy Donald Sutherland.

East News

"Deadline" podaje, że Ayer ma oprzeć się na oryginale, ale też "dodać coś od siebie". Wiadomo również, że scenariusz zostanie uwspółcześniony, a obsada ma być multikulturowa.

Warner Bros. chce wprowadzić nową "Parszywą dwunastkę" od kin jeszcze w 2020 r.

d4b4n6l

Oryginalna "Parszywa dwunastka" uznawana jest za jeden z najlepszych filmów wojennych wszech czasów i była inspiracją dla wielu innych obrazów – m.in. włoskiego "The Inglorious Bastards" z 1977 r., które z kolei zainspirowało Quentina Tarantino do nakręcenia "Bękartów wojny" z 2009 r.

Materiały prasowe
d4b4n6l

Podziel się opinią

Share

d4b4n6l

d4b4n6l