Trwa ładowanie...
d2z0bp5
Megafon.pl
Aktualności

''Wszystkie nieprzespane noce'' w amerykańskich kinach

Niedługo po "Demonie" i "Córkach dancingu" do amerykańskich kin ma trafić kolejny polski film. Tym razem będzie to obraz "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkie nieprzespane noce
Wszystkie nieprzespane noce (Materiały prasowe)
d2z0bp5

Produkcja trafi do amerykańskich widzów pod tytułem "All These Sleepless Nights". Na Youtube ukazał się właśnie zwiastun z angielskimi napisami. Na oficjalnym profilu filmu na Facebooku pojawił się również nowy plakat.

Przypomnijmy, że "Wszystkie nieprzespane noce" wyreżyserował Michał Marczak. Film portretuje młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych "domówek" przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała - tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.

Rok temu obraz nagrodzony został za najlepszą reżyserię na festiwalu Sundance.

Michał Marczak filmowy fach zdobywał w The California Institute of the Arts w Los Angeles i Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Uznanie, także zagranicą, przyniósł mu dokument "Fuck for Forest". W 2016 roku nakręcił klip do "Beautiful People", wspólnego utworu Marka Pritcharda i Thoma Yorke'a.

d2z0bp5

Podziel się opinią

Share
d2z0bp5
d2z0bp5