Trwa ładowanie...
d3gikqz

Wyspa skazańców

Najnowsze informacje
3.5
(35 głosów)
Oceń:
d3gikqz

„Wyspa skazańców” (norweski tytuł: Kongen av Bastøy) to norweski dramat z 2010 roku w reżyserii Mariusa Horsta. Polska premiera nastąpiła w 2012 roku za sprawą dystrybutora Alter Ego Pictures. Scenariusz obrazu napisał Dennis Magnusson, zaś muzykę skomponował Johan Söderqvist. Produkcją zajęła się Karin Julsrud.

Akcja rozgrywa się w Norwegii na początku XX wieku. Miejsce akcji to odizolowana od świata wyspa Bastøy, na której działa ośrodek poprawczy dla nastoletnich chłopców. Bastøy to istne piekło i obóz pracy, gdzie panuje sadystyczny reżim i nie obowiązuje żaden kodeks praw. Metody wychowawcze stosowane przez opiekunów polegają na psychicznej i fizycznej przemocy. W ramach resocjalizacji chłopcy zmuszani są także do wykonywania ciężkiej fizycznej pracy w nieludzkich warunkach.

Na wyspę trafia niepokorny, zbuntowany 17-letni Erling (Benjamin Helstad), niesłusznie skazany za morderstwo. Od samego początku chłopak ma jeden cel – za wszelką cenę uciec. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że jego planu nie da się zrealizować. W pojedynkę ma nikłe szanse, musi zjednać sobie innych współwięźniów. W końcu swoją postawą zaraża innych i dochodzi do zbiorowego buntu. Wszyscy stoczą walkę o wolność i godność, która zmieni ich życie na zawsze.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Stellan Skarsgård jako Håkon, Benjamin Helstad - Erling "C19", Trond Nilssen - Olav "C1", Kristoffer Joner – Braaten, Ellen Dorrit Petersen – Astrid, Magnus Langlete - Ivar "C5".

Wyspa skazańców
Tytuł oryginalny

Kongen av Bastoy

Gatunek

akcji, dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

30.03.2012

Czas trwania

116 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gikqz
d3gikqz
d3gikqz