Trwa ładowanie...
djha7ce

Yuma

Najnowsze informacje
3.1
(30 głosów)
Oceń:
2
7
djha7ce

„Yuma” to polsko-czeski dramat sensacyjny z 2012 roku. Za reżyserię odpowiada Piotr Mularuk, który razem z Wojciechen Gajewiczem napisał scenariusz. Za produkcję odpowiadają Piotr Mularuk, Magdalena Napieracz oraz Anna Janusz. Muzykę skomponował Jan P. Muchow.

Film pokazuje jak zwykli chłopcy z blokowiska, nieoczekiwanie dla siebie samych zmieniają się w przestępców, a dla lokalnej społeczności – w prawdziwych bohaterów.

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL-u. Zyga (Jakub Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem "jumy" - drobnych kradzieży w Niemczech. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce walczą w filmie Karolina Chapko i Helena Sujecka).

Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi (Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński) przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata (najbardziej demoniczna rola w karierze Tomasza Kota), a regularnie okradani Niemcy wprowadzą szczelniejszą ochronę przed rabusiami, zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę.

Podziel się opinią

2
7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djha7ce
djha7ce
djha7ce