Trwa ładowanie...

"Zabawa zabawa" ze znakomitym weekendem otwarcia. Już blisko 90 000 widzów w kinach

Nowy film autorki przeboju "Moje córki krowy” podbił serca widzów i przyciągnął do kin prawie 90 000 osób (dokładnie 89 668 widzów). To wynik bijący, w analogicznym okresie, dokonania poprzedniego filmu Kingi Dębskiej – "Planu B”.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Zabawa zabawa" ze znakomitym weekendem otwarcia. Już blisko 90 000 widzów w kinachŹródło: Materiały prasowe
dmk6nhu
dmk6nhu

"Zabawa zabawa” to pełna humoru i wzruszeń opowieść o trzech kobietach, które mimo sukcesu zawodowego i pozornie idealnego życia stają na życiowym zakręcie. W doborowej obsadzie filmu można zobaczyć uwielbianych przez polskich widzów aktorów: Agatę Kuleszę, Dorotę Kolak, Marię Dębską, Marcina Dorocińskiego, Barbarę Kurzaj, Mirosława Bakę i wielu innych.

Najnowsze dzieło twórców hitu "Moje córki krowy” – obrazu, który połączył sukces komercyjny z artystycznym, zdobywając najważniejsze nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni (Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych) oraz przyciągając do kin ponad 700 tys. widzów.

Tym razem reżyserka – Kinga Dębska – postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. W rolach głównych w filmie wystąpiły: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk.

Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.

dmk6nhu

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Zdjęcia do filmu "Zabawa zabawa” były kręcone w Warszawie i w Płocku. Operatorem filmu jest Andrzej Wojciechowski, który współpracował z Kingą Dębską przy jej poprzednich filmach: "Moje córki krowy” i "Plan B”. Za scenografię odpowiada Monika Sudół ("Pitbull” – serial, "Na swoje podobieństwo”), za kostiumy wielokrotnie nagradzana na FPFF w Gdyni – Dorota Roqueplo ("Listy do M. 3”, "Miasto 44”), a za charakteryzację Ewa Kowalewska ("Moje córki krowy”, "Amok”, "Zgoda”).

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dmk6nhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmk6nhu