Trwa ładowanie...
d4erkjl

Zagra skandalistkę - sama ma na koncie obyczajową aferę

Powstaje film o skandalistce Kalinie Jędrusik. Wcieli się w nią Maria Dębska – aktorka znana z serialu "W rytmie serca" i filmu "Moje córki krowy". Sama ma już na koncie jeden obyczajowy skandal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maria Dębska
Maria Dębska (East News, Fot: Mateusz Jagielski)
d4erkjl

"Jesienna dziewczyna" – tak nazywa się produkcja, która opowie o jednej z ikon polskiego kina. Wyreżyseruje ją Katarzyna Klimkiewicz, która zdobyła Europejską Nagrodę Filmową za krótkometrażowy film "Hanoi-Warszawa".

Kalina Jędrusik nazywana była demonem zmysłów, uosobieniem skondensowanego seksu, Wielką Gorszycielką i polską Marilyn Monroe. Szokowała opinię publiczną. Akcja filmu będzie rozgrywać się w 1963 roku, kiedy podczas występu z okazji Barbórki aktorka odsłoniła dekolt, na którym miała krzyżyk. Było to na tyle szokujące, że dostała wtedy zakaz występu w telewizji.

Kalina Jędrusik związała się z 15 lat starszym, żonatym wówczas Stanisławem Dygatem. Ich związek budził zgorszenie. Przez jakiś czas mieszkali wszyscy razem – Dygat, jego ówczesna żona, ich córka i Kalina. Później, gdy Dygat rozwiódł się i ożenił z Jędrusik, ta wdawała się w liczne romanse. Para jednak nigdy nie miała do siebie pretensji o zdrady, a nawet robiła sobie z nich żarty. Oboje bawili się swoją seksualnością i lubowali się w szokowaniu pruderyjnego otoczenia. - Leżała w łóżku, była goła, co było widać, gdy nogami podnosiła kołdrę. Obok niej często leżał jakiś młodzieniec. Goście siadali na łóżku - relacjonowała Zuzanna Łapicka-Olbrychska, opisując jedną ze scen z nietypowego małżeństwa Kaliny Jędrusik. Nic dziwnego, że dygnitarze uznali aktorkę za osobę "deprawującą lud pracujący".

d4erkjl

Aktorka bawiła się swoim wizerunkiem rozwiązłej femme fatale. Jej medialny image był przez nią wykreowany i kontrolowany. Była ówczesną celebrytką. Ale oprócz tego miała talent aktorski. Występowała w filmach Tadeusza Chmielewskiego ("Ewa chce spać"), Antoniego Bohdziewicza ("Kalosze szczęścia"), Wojciecha Jerzego Hasa ("Jak być kochaną", "Lalka"), Kazimierza Kutza ("Upał"), Janusza Majewskiego ("C.K.Dezerterzy"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Podwójne życie Weroniki") i Andrzeja Wajdy (w "Ziemi obiecanej"). Wystąpiła także w filmach opartych na podstawie powieści jej męża Stanisława Dygata: "Jowicie" Janusza Morgensterna i "Jeziorze Bodeńskim" Janusza Zaorskiego.

Casting do roli Kaliny Jędrusik wygrała Maria Dębska. Ma równie duże oczy i hipnotyzujące spojrzenie. Ale nie tylko urodę ma podobną do aktorki. O jej życiu prywatnym też było swego czasu głośno.

Związała się ze starszym o 12 lat Marcinem Bosakiem. Aktor, znany z ról w "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", rozstał się ze swoją wieloletnią partnerką, Moniką Pikułą, z którą ma dwóch synów – 10-letniego Władysława i 6-letniego Jana. Dębska i Bosak pracowali razem w teatrze - i prawdopodobnie tam rozpoczął się ich romans. Starszy partner i rozbity związek to wystarczający powód do plotek. Zwłaszcza że para początkowo ukrywała swoją relację. Ale po tym, jak pojawili się razem na festiwalu filmowym w Gdyni, nikt nie miał już wątpliwości co do ich relacji. Trzymali się za ręce i nie ukrywali przed fotoreporterami. W mediach zawrzało - czyżby to Dębska była powodem, dla którego Bosak zostawił swoją rodzinę? Niewykluczone. Wygląda na to, że aktorka ma więcej wspólnego z postacią, w którą się wcieli, niż mogłoby się wydawać.

d4erkjl

Maria Dębska grała wcześniej w serialach "Barwy szczęścia" i "W rytmie serca". Na dużym ekranie pojawiła się między innymi w filmach "Moje córki krowy", "Demon" i "Cicha noc". Ale rola Kaliny Jędrusik prawdopodobnie będzie dla niej przełomowa, a duża kariera dopiero przed nią. Czy pójdzie w ślady bohaterki, w którą się wciela? Czy też będzie szokować opinię publiczną? W dzisiejszych czasach może być to trudne. Liczymy na to, że jednak postawi na swój aktorski talent – bo tego jej nie brakuje.

d4erkjl

Podziel się opinią

Share

d4erkjl

d4erkjl