Trwa ładowanie...
służby specjalne
24-07-2014 10:42

Zakończono realizację filmu o polskich służbach specjalnych

Zakończono realizację filmu o polskich służbach specjalnychŹródło: mat. dystrybutora
d3slf8j
d3slf8j

Film "Służby specjalne" w reżyserii Patryka Vegi>, pokazujący kulisy życia i pracy oficerów tajnych służb we współczesnej Polsce, trafi do kin w październiku. Zdjęcia realizowane były w Polsce, Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie.

Filmowa historia rozpoczyna się w momencie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i zgodnie z intencjami twórcy filmu Patryka Vegi ma pokazać konsekwencje tej decyzji.

"Tracą pracę fachowcy, którzy posiadają bardzo niebezpieczną wiedzę. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). W pewnym momencie odkrywają, że nie wiedzą, dla kogo pracują" - zapowiada dystrybutor - Vue Movie Distribution.

d3slf8j

Zwiastun:

"Dokumentacja do +Służb specjalnych+ była najtrudniejszym zadaniem w mojej karierze zawodowej i zajęła mi blisko dwa lata. Film wymagał ode mnie szczegółowej wiedzy, również z zakresu kryminalistyki, medycyny, wojskowości, a nawet religii. To zajęło wiele czasu i dzięki temu widać dokumentację w każdej scenie" - powiedział PAP Patryk Vega.

Na pytanie dlaczego zainteresował się tematem służb specjalnych i jakie przesłanie ma film, reżyser odpowiedział, że wystarczającym powodem, aby zająć się takim tematem było to, że "jeszcze nigdy nikt nie pokazał, jak wygląda życie oficera polskich tajnych służb". "Nie opowiem, o czym jest film. Ale mogę zdradzić, że w +Służbach specjalnych+ nic nie będzie tym, czym się na początku wydaje" - powiedział.

Vega zaznaczył, że nie widział dotąd polskiego filmu, ani nie czytał żadnego artykułu, który świadczyłby o tym, że jego autor "wszedł w środowisko służb specjalnych i uzyskał od oficerów jakąś niedostępną wiedzę".

W filmie zagrali: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Eryk Lubos oraz Wojciech Machnicki.

d3slf8j

Patryk Vega (ur. 1977 r. w Warszawie) to reżyser, scenarzysta i producent. Jest absolwentem socjologii w Collegium Civitas w Warszawie. Obronił pracę magisterską na kanwie serialu dokumentalnego "Prawdziwe psy", którego był współscenarzystą i reżyserem. Serial opowiadał o pracy warszawskiej policji. Nakręcił m.in. filmy "PitBull" (2005), "Ciacho" (2010) oraz seriale "Kryminalni" (2004-2006), "Twarzą w twarz" (2007-2008).

Film "Służby specjalne" ma trafić na ekrany kin 3 października.

(fot. Vue Movie)

(fot. Vue Movie)

(fot. Vue Movie)

d3slf8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3slf8j