Trwa ładowanie...
d1oqz74

Zegar czarnoksiężnika

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
9
4
d1oqz74
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Monolith Films

"Zegar czarnoksiężnika" to film fantasy stworzony na podstawie książki dla dzieci Johna Bellairsa "Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika". Film opowiada o niezwykłych przeżyciach Lewisa Barnavelta, który trafia do posiadłości wuja, gdzie czekają go niecodzienne przygody.

Zegar czarnoksiężnika – zarys fabuły

Mały Lewis Barnavelt (Owen Vaccaro) zostaje zmuszony przez okoliczności losu do zamieszkania z wujem Jonathanem (Jack Black) w jego posępnej willi. Szybko okazuje się, że ekscentryczny wuj i jego tajemnicza sąsiadka, pani Zimmerman (Cate Blanchett), nie są jedynymi, którzy mają sekrety – również wzniesiony na odludziu dom skrywa niezwykłe tajemnice. Przed Lewisem otwiera się niezwykły świat magii i zdumiewających możliwości. Niepokojące informacje o Isaacu Izardzie, mistrzu czarnej magii, sprawiają, że chłopak postanawia rozwikłać zagadkę zegara, którego tykanie rozlega się w ścianach budynku.

Zegar czarnoksiężnika – ciekawostki

  • Film "Zegar czarnoksiężnika" bazuje na książce "Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika", którą napisał w 1973 roku John Bellairs. Oryginalny tytuł brzmiał "The House with a Clock in Its Walls", a ilustracje do tego wydania stworzył Edward Gorey. "Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika" to książka dla dzieci w klimacie gotyckiego horroru stanowiąca pierwszy tom z serii.
  • Reżyser "Zegara czarnoksiężnika", Eli Roth, pracował też nad "Życzeniem śmierci", "Hostelem" i "Hostelem 2". Jedną z postaci w "Zegarze czarnoksiężnika" zagrała żona Roth'a – Lorenza Izzo.
  • Za scenariusz filmu "Zegar czarnoksiężnika" odpowiada Eric Kripke, który jest znany jako twórca serialu "Nie z tego świata" ("Supernatural").
  • Zdjęcia do filmu "Zegar czarnoksiężnika" rozpoczęły się w październiku 2017 roku.
  • Na podstawie powieści "The House with a Clock in Its Walls" powstał jeden z segmentów antologii telewizyjnej "Once Upon a Midnight Scary " (1979), której narratorem był Vincent Price.
Zegar czarnoksiężnika
Tytuł oryginalny

The House with a Clock in its Walls

Gatunek

fantasy, przygodowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

06.09.2018

Data polskiej premiery

21.09.2018

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

9
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oqz74
d1oqz74
d1oqz74