Trwa ładowanie...
d1ux9og

Zemsta (2017)

Najnowsze informacje
2.5
(2 głosy)
Oceń:
3
1
d1ux9og
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Zemsta" to film z gatunku revenge movies wyreżyserowany przez Coralie Fargeat. Reżyserka miesza konwencje, wciągając tym samym widza w nietypową grę, która z jednej strony bawi, a z drugiej przeraża.

Zemsta – opis fabuły

Thriller "Zemsta" zaczyna się niezwykle niewinnie. Do luksusowego domu położonego na odludziu przyjeżdża zamożny Richard ze swoją piękną blondwłosą kochanką Jen. Początkowo nic nie zakłóca spokoju kochanków, jednak tylko do czasu.

W domu niespodziewanie zjawiają się Dimitri i Stan – bogaci przyjaciele Richarda, którzy przyjechali na polowanie. Są zafascynowani urodą Jen. Kiedy Richard na kilka godzin opuszcza dom, Stan gwałci kobietę, natomiast Dimitri pozostaje obojętnym widzem. Powrót Richarda niewiele zmienia.

Zrozpaczona Jen ucieka, ponieważ mężczyźni postanawiają się jej pozbyć. Richard spycha dziewczynę ze skarpy. Choć mężczyznom wydaje się, że zmarła, dziewczyna ożywa. Z konarem w brzuchu planuje zemstę. Richard, Dimitri i Stan próbują ją znaleźć, jednak to Jen zaczyna polowanie na tych, którzy wyrządzili jej krzywdę.

Film akcji "Zemsta" to świetna gratka dla miłośników filmów rape-and-revenge. Tym bardziej że reżyserka w niezwykły sposób bawi się konwencjami.

Uprzedzamy jednak, że nie jest to seans dla ludzi o słabych nerwach, którzy nie lubią widoku krwi.

Zemsta – ciekawostki

  • Film "Zemsta" brał udział w konkursie głównym na festiwalu Netia OFF Camera w Krakowie;
  • Reżyserka filmu "Zemsta" przyznała, że obraz jest inspirowany takimi produkcjami jak "Dzikość serca" (1990), "Drive" (2011), "Pod skórą" (2013), a także produkcjami Davida Cronenberga;
  • Po 26 minucie filmu główna bohaterka Jen nie wypowiada ani jednego słowa;
  • Poza samą zemstą w filmie pojawia się motyw odrodzenia i transformacji (warto zwrócić uwagę na włosy Jen, które zmieniają kolor);
  • Muzyka do filmu "Zemsta" skomponowana przez Robina Couderta jest inspirowana motywami z produkcji Johna Carpentera, Etienne Jaumet oraz Thomasa Bangaltera.
Zemsta (2017)
Tytuł oryginalny

Revenge

Gatunek

Thriller, Dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

10.09.2017

Data polskiej premiery

16.02.2018

Czas trwania

108 min.

Muzyka

Podziel się opinią

3
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ux9og
d1ux9og
d1ux9og