Trwa ładowanie...
script pro
11-02-2015 11:33

Zgłoszenia na Script Pro 2015 już tylko do 12 lutego

Zgłoszenia na Script Pro 2015 już tylko do 12 lutegoŹródło: East
d1xxg4m

Nabór prac na Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2015 trwa do 12 lutego do godziny 23:59. W tym roku po raz pierwszy zgłoszenie konkursowe ma charakter tylko mailowy.

Maile należy wysyłać na adres konkurs@scriptpro.pl.

Konkurs scenariuszowy Script Pro organizowany przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera. Partnerem Głównym konkursu jest PKO Bank Polski, Partnerami – Cinemax oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jest to najważniejszy w Polsce konkurs dla scenarzystów na początku kariery – można mieć na koncie najwyżej dwa filmy zrealizowane według swojego scenariusza.

Nagrody regulaminowe konkursu:
Nagroda Główna PKO Banku Polskiego – 20 000 zł
Druga Nagroda PISF – 12 000 zł
Trzecia Nagroda PISF – 8 000 zł
Nagroda Specjalna Cinemax – 15 000 zł

d1xxg4m

Script Pro jest kontynuacją konkursu Hartley-Merrill organizowanego w Polsce przez ostatnie 24 lata. Oprócz nagród finansowych finaliści konkursu będą mieli okazję współpracy z wybitnymi ekspertami – otrzymają stypendia ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej – oraz będą mieli zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez konsultantów ze Szkoły i Studia Wajdy. Wręczenie nagród tegorocznej edycji odbędzie się podczas uroczystej gali w trakcie 8. edycji Festiwalu Off Plus Camera, w maju 2015 roku w Krakowie.

Konkurs Script Pro stanowi szansę dla młodych scenarzystów, a dla producentów – gwarancję, że teksty wybrane przez jury spośród kilkuset zgłoszeń zasługują na uwagę. Często udział w finale konkursu jest pierwszym ważnym krokiem w kierunku realizacji filmów. Z roku na rok rośnie liczba scenariuszy, które zostały wyróżnione w konkursie, a potem zostały przeniesione na ekran; są to m.in.:
„Carte Blanche” Jacka Lusińskiego,
„Bogowie” Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka,
„Obietnica” Anny Kazejak (współautorem scenariusza jest Magnus von Horn),
„Lęk wysokości” Bartka Konopki (współautorem scenariusza jest Piotr Borkowski),
„Jesteś bogiem” Leszka Dawida wg scenariusza Macieja Pisuka,
„Ki” Leszka Dawida wg scenariusza Pawła Ferdka,
„Moja krew” Marcina Wrony (współautorką scenariusza jest Grażyna Trela),
„Komornik” Feliksa Falka wg scenariusza Grzegorza Łoszewskiego,
„Stacja” Piotra Wereśniaka,
„Bandyta” Macieja Dejczera wg scenariusza Cezarego Harasimowicza.

W fazie produkcji są następujące filmy: „Zagubieni” Julii Kowalski (Druga Nagroda PISF 2014), „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej wg scenariusza Roberta Bolesty (finalista 2013), „Dziennik z podróży do Budapesztu” Rafała Kapelińskiego (finalista 2013), „Mur” Dariusza Glazera (Nagroda Główna w 2012), „Zgoda” Małgorzaty Sobieszczańskiej w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego (Trzecia Nagroda 2012) oraz „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego (Nagroda Główna w 2008).

Uwaga – Nowe zasady zgłaszania prac:
W tym roku po raz pierwszy zgłoszenie konkursowe ma charakter tylko mailowy i musi zawierać:
- podpisane godłem (pseudonimem): scenariusz do 125 stron i synopsis (streszczenie fabuły) do 2 stron zapisane w plikach w formacie *.doc lub *.pdf;
- zeskanowany formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie konkursu) zawierający dane autora: godło, tytuł, imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, telefon i adres e-mail oraz własnoręcznie podpisane oświadczenie Uczestnika/Uczestników o wyrażeniu zgody na przetwarzanie przez Organizatorów danych osobowych na potrzeby związane ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem Konkursu,
- dowód wpłaty w wysokości 100 PLN (sto złotych) na konto Fundacji Szkoła Wajdy (nr konta jest podany na stronie www.scriptpro.pl).

Maile należy wysyłać do 12 lutego do godziny 23:59 na adres konkurs@scriptpro.pl. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na www.scriptpro.pl.

d1xxg4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xxg4m