Trwa ładowanie...

Zmierzch "Bogów" box office’u. "Listy do M 2" lepsze od megahitu z Tomaszem Kotem

Share
Zmierzch "Bogów" box office’u. "Listy do M 2" lepsze od megahitu z Tomaszem KotemŹródło: East news
d2kc8wh

Symbolicznie, bo w Mikołajki – 6 grudnia 2015 roku – frekwencja na filmie „Listy do M 2” przekroczyła 2 301 000 widzów. Jest to najwyższy wynik osiągnięty w krajowych kinach od 2011 roku, gdy na polskich ekranach królowały… pierwsze *"Listy do M" (2 560 000 widzów). W drodze po rekordy box office’u "Listy do M 2" wyprzedziły już wszystkie części „Hobbita” (najlepszy wynik miała cześć trzecia – 2 243 000 widzów) oraz "Madagaskar 2" (2 240 000 widzów). Pokonały też obsypanych nagrodami "Bogów" – zeszłoroczny hit z Tomaszem Kotem (2 260 000 widzów).*

Znakomita frekwencja po czwartym weekendzie daje komedii romantycznej wyprodukowanej przez TVN status trzeciej najlepszej komedii ostatnich 25 lat. W gatunku tym lepiej poradziły sobie tylko „Lejdis” (2 530 000 widzów) oraz pierwsze „Listy do M”. Świąteczny hit, którego dystrybutorem jest Kino Świat ma aktualnie 7. miejsce w TOP 10 najpopularniejszych krajowych produkcji po 1989 roku. Jego rezultat pobił już historyczne dokonania „Kilera" (2 200 000 widzów) w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz przeboju „W pustyni i w puszczy” z 2001 roku (2 227 000 widzów).

Przebojowa produkcja TVN już na starcie odniosła spektakularny sukces, notując najlepsze otwarcie polskiego filmu w historii. Następnie, po zaledwie tygodniu na ekranach, znalazła się w elitarnym gronie polskich filmów z milionową frekwencją. „Listy do M 2” po trzech weekendach pobiły frekwencyjny rekord hitu „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i zostały przebojem 2015 roku. Obecnie – po czwartym weekendzie na ekranach – drugie „Listy” mogą pochwalić się trzecim rezultatem ostatnich 25 lat, jeśli chodzi o kategorię komedia/komedia romantyczna i siódmym miejscem w TOP 10 najpopularniejszych krajowych produkcji po 1989 roku.

d2kc8wh

„Listy do M 2” to największy przebój w historii dystrybutora Kino Świat. Status ten świąteczna komedia z Tomaszem Karolakiem i spółką uzyskała, bijąc dokonania wprowadzonej przez firmę do kin superprodukcji „Miasto 44” Jana Komasy (łączny wynik 1 750 000 widzów) i „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida (1 445 000 widzów). Aktualny wynik „Listów do M 2” stanowi prawie 90% frekwencji „jedynki” – filmu, który w 2011 roku schodził z ekranów ze statusem najpopularniejszej komedii polskiej i zagranicznej wyświetlanej w Polsce po 1989 roku! „Listy do M 2” są już bardzo blisko, by przebić ten wyczyn.

„Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie. A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie.

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska-Żurawska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać
się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.

d2kc8wh

Bohaterowie „Listów do M. 2” w reżyserii Macieja Dejczera będą rozśmieszać, wzruszać, inspirować widzów do tego, by uwierzyli, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2kc8wh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kc8wh
d2kc8wh