Trwa ładowanie...

Zmysłowa ekranizacja z Leą Seydoux otworzy 6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Zmysłowa ekranizacja z Leą Seydoux otworzy 6. Przegląd Nowego Kina FrancuskiegoŹródło: mat. dystrybutora
d169snv

13 maja w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się 6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Na otwarcie Przeglądu pokazana zostanie najnowsza ekranizacja powieści Octave’a Mirbeau pt. „Dziennik panny służącej” w reżyserii Benoit Jacquot. Główną rolę w filmie gra Lea Seydoux - nowa dziewczyna Jamesa Bonda!

(fot. AFP)

d169snv

Wydarzenie organizowane przez Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film towarzyszy w tym roku Warszawskim Targom Książki, których Francja jest gościem honorowym, dlatego w programie znalazły się wyłącznie adaptacje dzieł literackich.

(Lea Seydoux, ''Dziennik panny służącej'')

Dziennik panny służącej” to odważny zapis doświadczeń młodej pokojówki. Zarówno w książce, jak i na ekranie seksualne perwersje splatają się z wyuzdaniem ocierającym się o patologię i sadyzm. W poprzednich kultowych ekranizacjach Jean Renoira i Luisa Buñuela w roli zmysłowej pokojówki oglądaliśmy niekwestionowane gwiazdy europejskiego kina Paulette Goddard i Jeanne Moreau; tym razem w tytułową bohaterkę wcieliła się hipnotyzująca Léa Seydoux – laureatka Złotej Palmy w Cannes za „Życie Adeli rozdział 1 i 2”.

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbędzie się w dziewięciu miastach Polski – Warszawie, Katowicach, Zamościu, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie. „Dziennik panny służącej” w ramach przeglądu będzie pokazywany od 13 maja do 6 czerwca.

d169snv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d169snv