Trwa ładowanie...
d25se9s

Znamy skład jury konkursu Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2016

Na początku br. Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje aktorom, spośród których Jury (powoływane spośród osobistości świata kultury) wyłoni laureata kolejnej edycji Nagrody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy skład jury konkursu Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2016
(East News)
d25se9s

W skład Jury powołanego przez Fundację „KINO” wchodzą:

- Jerzy Stuhr - przewodniczący Jury, aktor, reżyser
- Andrzej Kołodyński - redaktor naczelny miesięcznika KINO
- Magdalena Popławska - aktorka, laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
- Monika Strzępka - reżyserka
- Małgorzata Szumowska - reżyserka

NOMINACJE DO NAGRODY im. ZBYSZKA CYBULSKIEGO 2016:

- Julia Kijowska za rolę w filmie „Zjednoczone Stany Miłości”,
- Marta Nieradkiewicz za role w filmach „Kamper” i „Zjednoczone Stany Miłości”,
- Dawid Ogrodnik za rolę w filmie „Ostatnia Rodzina”,
- Filip Pławiak za rolę w filmie „Czerwony Pająk”,
- Piotr Żurawski za rolę w filmie „Kamper”.

Dodatkowe informacje:
www.NagrodaCybulskiego.pl
http://www.facebook.com/nagrodacybulskiego

Laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2016 poznamy 12 kwietniu br. podczas gali w warszawskim kinie Elektronik. Podczas uroczystości wręczona zostanie również Nagroda im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę filmową 2015/2016.

DOSSIER NOMINOWANYCH AKTORÓW

d25se9s

Julia Kijowska („Zjednoczone Stany Miłości”)

data urodzenia: 1981
wykształcenie: Akademia Teatralna w Warszawie (2005)

wybrana filmografia: „Boisko bezdomnych” (2008), „010” (2008), „Wenecja” (2010), „Jutro mnie tu nie będzie” (2010), „W ciemności” (2011), „Głęboka woda” (serial tv; 2011), „Bez tajemnic” (serial tv; 2011/2012), „Miłość” (2012), „Drogówka” (2013), „Pod Mocnym Aniołem” (2014), „Lokatorki” (2015), „Czerwony Pająk” (2015), „Zjednoczone Stany Miłości” (2016), „Sługi boże” (2016)

ważniejsze nagrody: Feliks Warszawski w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca za spektakl „Blackbird” w Teatrze Dramatycznym (2007), Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepsza aktorka - za film „Jutro mnie tu nie będzie” (2011), Nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie „W ciemności” (2012), Nagroda za główną rolę kobiecą w filmie „Miłość” na MFF w Salonikach (2012), Nagroda za główną rolę kobiecą w filmie „Miłość” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Love Is Folly” w Warnie (2013), „Złoty Szczeniak” za pierwszoplanową kreację aktorską kobiecą w filmie „Miłość” na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu (2013), Nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie „Miłość” (2014), Specjalna Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014)

d25se9s

Marta Nieradkiewicz („Kamper” i „Zjednoczone Stany Miłości”)

data urodzenia: 1983, Łódź
wykształcenie: PWSFTviT w Łodzi (2003)

wybrana filmografia: „Człowiek wózków” (2000), „Barwy szczęścia” (serial tv; 2007/2014), „Glina” (serial tv; 2008), „Non sono pronto” (2010), „Julia” (serial tv; 2011/2012), „Z miłości” (2011), „Bez tajemnic” (serial tv; 2013), „Płynące wieżowce” (2013), „Mur” (2014), „Pakt” (serial tv; 2015), „Zjednoczone Stany Miłości” (2016), „Kamper” (2016), „Szatan kazał tańczyć” (2016)

ważniejsze nagrody: Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Klarysy Hailsham-Brown w przedstawieniu „Pajęcza sieć” na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2007), Laur Grzymały za rolę Saszy w spektaklu „Płatonow” w reżyserii Mai Kleczewskej i rolę Maszy w spektaklu „Trzy siostry” w reżyserii Pawła Łysaka (2009), Nagroda młodych na festiwalu prapremier w Bydgoszczy za rolę matki w spektaklu „Babel” w reż. Mai Kleczewskiej (2010), Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Płynące wieżowce” na Festiwalu Filmowym w Gdyni (2013), „Złoty Szczeniak” za drugoplanową kreację aktorską kobiecą w filmie „Płynące wieżowce” na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu (2013), Nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie „Płynące wieżowce” (2014), Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla młodego talentu 17. Polish Film Festival w Los Angeles (2016)

d25se9s

Dawid Ogrodnik („Ostatnia Rodzina”)

data urodzenia: 1986, Wągrowiec
wykształcenie: PWST w Krakowie (2011)

wybrana filmografia: „Majka” (serial tv; 2009/2010), „Prawo Agaty” (serial tv; 2012), „Jesteś Bogiem” (2012), „Chce się żyć” (2013), „Ida” (2013), „Obietnica” (2014), „Disco polo” (2015), „11 minut” (2015), „Ostatnia Rodzina” (2016)

ważniejsze nagrody: Nagroda za drugoplanową rolę męską na Gdynia Film Festival za film „Jesteś Bogiem” (2012), Kryształowa Gwiazda Elle na Festiwalu Filmowym w Gdyni za film „Chce się żyć” (2013), „Złoty Szczeniak” za pierwszoplanową rolę męską w filmie „Chce się żyć” na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu (2013), Paszport „Polityki” za rolę w filmie „Chce się żyć” (2014), Nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie „Chce się żyć” (2014), Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodych Talentów na 15. Polish Film Festival w Los Angeles (2014), „Bo wARTo!” - Nagroda Specjalna RMF Classic dla młodego aktora (2014), Nagroda za rolę w filmie „Ostatnia Rodzina” na Festiwalu Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus (2016)

d25se9s

Filip Pławiak („Czerwony Pająk”)

data urodzenia: 1988, Nowy Sącz
wykształcenie: PWSFTviT w Łodzi (2012)

wybrana filmografia: „Wenecja” (2010), „Pokłosie” (2012), „Bilet na Księżyc” (2013), „Kamienie na szaniec” (2014), „Zbrodnia 2” (serial tv; 2015), „Prokurator” (serial tv; 2015), „Demon” (2015), „Czerwony Pająk” (2015), „Wołyń” (2016), „Prosta historia o morderstwie” (2016), „Pakt 2” (serial tv; 2016), „Bikini Blue” (2017)

ważniejsze nagrody: Nagroda Studia Filmowego Opus Film za rolę w spektaklu „Z Różewicza dyplom” na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2012)

d25se9s

Piotr Żurawski („Kamper”)

data urodzenia: 1985, Bytom
wykształcenie: Akademia Teatralna w Warszawie (2007)

wybrana filmografia: „Jutro idziemy do kina” (2007), „Czas honoru” (serial tv; 2008-2014), „Opowieści z chłodni” (2011), „Chce się żyć” (2013), „Sama słodycz” (serial tv; 2014), „Kebab i Horoskop” (2014), „Hardkor disko” (2014), „Karbala” (2015), „Aż po sufit” (serial tv; 2015), „Kamper” (2016), „Bodo” (2016), „Pokot” (2017)

d25se9s

Podziel się opinią

Share

d25se9s

d25se9s