Żona Robina Williamsa pozwała dzieci nieżyjącego komika. Chodzi o 50 mln dolarów
Zaledwie pół roku po samobójczej śmierci cierpiącego na depresję *Robina Williamsa, jednego z najpopularniejszych hollywoodzkich komików, jego żona i dzieci stają do prawdziwej sądowej batalii o pozostawiony przez niego majątek warty 50 mln dolarów.*
04.02.2015 13:20
Jak podaje „New York Times”, już w grudniu wdowa po aktorze, Susan Schneider, złożyła do sądu pozew, twierdząc, że wkrótce po śmierci męża z ich domu zniknęła biżuteria, cenne pamiątki, fotografie, ubrania i inne przedmioty należące do *Robina Williamsa.* Według niej za tym włamaniem stoją dzieci z dwóch pierwszych związków aktora, 31-letni Zak, 25-letnia Zelda i 23-letni Cody.
Dzieci Williamsa wszystkiemu zaprzeczyły – według nich Susan robi wszystko, aby podważyć testament aktora, który niemal wszystko przepisał właśnie im.
(Susan Schneider i Robin Williams, fot. AFP)
- Niezależnie od insynuacji pani Schneider Williams, prawda jest taka, że żadne z dzieci aktora nie było w tym domu, ani tym bardziej niczego z niego nie zabrało, od czasu tragicznej śmierci aktora – oznajmił rzecznik dzieci Williamsa, które są oburzone, że kobieta nie zamierza uszanować ostatniej woli męża i chce odebrać należący się im prawnie majątek.
(Robin Williams z córką Zeldą, fot. ONS.pl)
Zagraniczni dziennikarze już zacierają ręce, przewidując, że szykują się krwawe i zacięte sądowe przepychanki. I wiele materiały na pierwsze strony gazet.
Przypomnijmy - słynny aktor został znaleziony martwy w poniedziałek 11 sierpnia 2014 roku w swoim domu w północnej Kalifornii. Makabrycznego odkrycia dokonała jego asystentka.
Rzecznik szeryfa w hrabstwie Marin poinformował, że bezpośrednią przyczyną śmierci komika było niedotlenienie organizmu. *Robin Williams powiesił się na pasku* przymocowanym do drzwi. Przy ciele aktora policjanci zabezpieczyli zakrwawiony nóż, a na ramieniu denata odnaleziono rany.
Robin Williams miał 63 lata. Najsłynniejsze filmy, w których wystąpił, to m.in. "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Fisher King", "Pani Doubtfire" i "Buntownik z wyboru". Amerykańska publiczność miała okazję poznać go w serialu "Mork and Mindy" z lat 70. XX wieku.
Od lat 80. zaczął pojawiać się na wielkim ekranie, a sławę przyniosła mu rola prezentera radiowego w "Good Morning, Vietnam" z 1987 roku. Przez wiele lat walczył z alkoholizmem, uzależnieniem od narkotyków i głęboką depresją.