Trwa ładowanie...
d13hn87

Żyła sobie baba

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
1
d13hn87

„Żyła sobie baba” (ros. Zhila-byla odna baba) to rosyjski dramat z 2011 roku w reżyserii Andrey’a Smirnova, który jest także autorem scenariusza i producentem. Film Smirnowa jest dziełem, które powstawało przez lata. Reżyser długo poznawał obyczaje mieszkańców obwodu tambowskiego, spędził wiele godzin w archiwach.

„Żyła sobie baba” to film o historii Rosji. Lata 1909–1921 - rosyjska wioska przeżywa ciężkie chwile: wojnę światową, rewolucję, wojnę ojczyźnianą. Film opowiada historię "Baby", zupełnie przeciętnej, wiejskiej dziewczyny. Przez pryzmat jej życia i miłości zostają ukazane losy państwa i krwawe karty historii. Poprzez Babę i jej zmagania poznajemy również skomplikowane relacje międzyludzkie panujące w wiosce, niepisane reguły, które definiują tę społeczność. Naczelną zasadą nie jest przyzwoitość, lecz ślepe posłuszeństwo tradycji i nie wybieganie przed szereg. A Baba łamie regułę za regułą. Nie jest to wynikiem jej złej woli, raczej tej nieporadności czy naiwności.

Końcówka caratu, wojna, rewolucja październikowa, walki rojalistów z komunistami (gubernia tambowska była bastionem sił walczących z komunistami i mieszkańców tego regionu spotkały masowe represje), wszystkie te wydarzenia w odzierają ludzi z godności. Pozbawiają człowieka nie tylko wolności ale przede wszystkim człowieczeństwa.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Darya Yekamasova, Nina Ruslanova, Vladislav Abashin, Roman Madyanov, Vsevolod Shilovsky, Yevdokiya Germanova, Maksim Averin, Aleksey Serebryakov, Aleksey Alekseyev oraz Lyudmila Larionova.

Żyła sobie baba
Tytuł oryginalny

Zhila-byla odna baba

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Rosja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

15.03.2013

Czas trwania

150 min.

Obsada

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13hn87
d13hn87
d13hn87