Trwa ładowanie...

"A United Kingdom": David Oyelowo i Rosamund Pike kontra Wielka Brytania

Share
"A United Kingdom": David Oyelowo i Rosamund Pike kontra Wielka Brytania
d4dcnsy

David Oyelowo i Rosamund Pike zagrają główne role w filmie "A United Kingdom".

Projekt oparty jest na prawdziwym wydarzeniach i opowie o Seretse Khamie, członku rodziny królewskiej Bechuanalandu, byłej brytyjskiej kolonii w Afryce Południowej, która przekształciła się w Botswanę. Khama był jej pierwszym prezydentem. Zanim jednak do tego doszło, zasłynął na świecie jako rewolucjonista m.in. poprzez decyzje dotyczące swojego życia osobistego. W 1948 roku, wbrew rodzinie oraz prawu, ożenił się z białą kobietą. Doprowadziło to do tego, iż rząd Wielkiej Brytanii wydalił go z kolonii w 1951 roku, nie tolerując faktu, iż złamał zakaz wchodzenia w związki mieszane.

David Oyelowo i Rosamund Pike negocjują obecnie warunki udziału w filmie i zagrania głównych ról. Za kamerą staje Amma Asante ("Belle"). Autorem scenariusza jest Guy Hibbert ("Pięć minut nieba"). Oyelowo nie tylko ma stanąć przed kamerą, ale także wraz z Rickeim McCallumem, zajmie się produkcją. Zdjęcia ruszają w październiku.

Oyelowo obecnie pracuje na planie filmu "Queen of Katwe", w którym partneruje mu Lupita Nyong'o. Pike zagrała ostatnio w obrazie "Return to Sender".

d4dcnsy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dcnsy
d4dcnsy