Trwa ładowanie...
ycipk-3ehvp6
ycipk-3ehvp6

Aleksandra Popławska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Zabrze, Polska

Filmografia:

Jutro będziemy rodzicami (2011)

Ostatnie piętro (2013)

W dół kolorowym wzgórzem (2004) (Agata)

Między nami dobrze jest (2014) (Mała metalowa dziewczynka)

Będziesz moja () (Justyna Nowak)

Klasa na obcasach () (Matylda)

Odwróceni () (Nauczycielka)

Doskonałe popołudnie (2005) (Anna)

Ederly (2016)

Kobiety mafii (2018)

Underdog (2019) ( Nina)

Kobiety mafii 2 (2019) ( Justyna "Siekiera" )

Miasto skarbów ()

Aleksandra Popławska to aktorka, która zajmuje się również rezyserią teatralną. ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Podziel się

Aleksandra Popławska to aktorka teatralna i filmowa, najbardziej znana z roli w filmie "Kobiety mafii" oraz jego kontynuacji "Kobiety mafii 2".

Aleksandra Popławska – początki kariery

Aleksandra Popławska urodziła się 17 marca 1976 roku w Zabrzu. Aktorka za młodu ukończyła szkołę muzyczną II stopnia, jednak już w szkole średniej zdecydowała się związać swoje życie z aktorstwem. Popławska jest absolwentką Wydział Aktorskiego we Wrocławiu, który jest częścią Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego.

Kariera aktorska Aleksandry Popławskiej rozpoczęła się już w czasie studiów. Występowała wtedy na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Od roku 2000 Popławska związała się z warszawskim Teatrem Rozmaitości.

ycipk-3ehvp6

Aleksandra Popławska – teatr

Początkowo aktorka była znana tylko z występów teatralnych. Pierwsza rola Aleksandry Popławskiej to niewielka kreacja w "Sztukmistrzu z Lublina" Isaaka Bashevisa Singera w reżyserii Jana Szurmieja w Operetce Wrocławskiej (1998). Zaledwie rok później zagrała Tanię w "Czwartej siostrze", fenomenalny wysęp zaowocował nagrodą aktorską na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu.

Na przestrzeni lat Aleksandra Popławska wystąpiła w wielu spektaklach. Aktorka świetnie sobie radzi zarówno we współczesnym repertuarze ("Między nami dobrze jest", "Paw królowej. Opera praska"), jak i w teatralnych klasykach ("Wesele", "Wiśniowy sad", "Książę Myszkin").

Dorobek artystyczny Aleksandry Popławskiej obejmuje również reżyserie spektakli teatralnych. W roku 2010 wyreżyserowała (wspólnie z Adamem Sajnukiem) "Kompleks Portoya" w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie.

Aleksandra Popławska – filmy i seriale

ycipk-3ehvp6

Od roku 2000 Aleksandrę Popławską można oglądać również na małym i dużym ekranie. Popławska debiutowała w serialu "Miodowe lata" (2000). Następnie aktorka pojawiła się w takich produkcjach jak: "Samo życie" (2002), "Na Wspólnej" (2004–2005), "Na dobre i na złe" (2005), "39 i pół" (2008–2009), "Prawo Agaty" (2012).

Największą popularność Aleksandrze Popławskiej przyniósł występ w serialu obyczajowym "Barwy szczęścia" (2013–2017). Aktorka wcieliła się tam w postać Niny Elsner. Popławska zagrała również w dwóch hitowych serialach ostatnich lat – "Wataha" (2014) oraz "Belfer" (2016).

Kariera filmowa Aleksandry Popławskiej rozpoczęła się w roku 2003 wraz z występem w filmie obyczajowym "W dół kolorowym wzgórzem". Następnie aktorka pojawiła się w komedii "Testosteron" (2007) u boku Macieja Stuhra, Tomasza Karolaka oraz Piotra Adamczyka. Wśród najnowszej filmografii Aleksandry Popławskiej znajdziemy takie tytuły jak: "Kochaj" (2016), "Kobiety mafii" (2018), "Kobiety mafii 2" (2019) oraz "Underdog" (2019).

Aleksandra Popławska – życie prywatne

Mężem Aleksandry Popławskiej, a raczej jej wieloletnim partnerem jest o 18 lat od niej starszy aktor Marek Kalita. Para wychowuje razem córkę – 12-letnią Antoninę.

ycipk-3ehvp6

W roku 2016 zmarł ojciec Popławskiej, który przez całe życie zmagał się z depresją i związaną z nią choroba alkoholową. W trudnych chwilach wsparcie zapewniała 4 lata starsza siostra Aleksandry Popławskiej – Magdalena, która z zawodu również jest aktorką. Kobiety miały możliwość wspólnej pracy przy dwóch projektach. Spotkały się na planie serialu "Wataha" oraz "Nie rób scen".

Aleksandra Popławska – ciekawostki

  • Aleksandra Popławska należy do Federacji Naturystów Polskich. Aktorka przyznaje, że nagość to dla niej sposób życia w harmonii z naturą i w zgodzie z samą sobą.
  • Aktorka użyczyła swojego głosu na potrzeby gry komputerowej "Mirror's Edge". Aleksandra Popławska dubbinguje tam główną bohaterkę – Faith Connors.
  • Instagram Aleksandry Popławskiej obserwuje ponad 50 tysięcy osób. Aktorka umieszcza tam fotografie z rodziną oraz zdjęcia z planów filmowych.
ycipk-3ehvp6
ycipk-3ehvp6