Trwa ładowanie...
d5tvs6w

Aleksandra Popławska

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d5tvs6w
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski, fot: Paweł Kibitlewski

Aleksandra Popławska to aktorka teatralna i filmowa, najbardziej znana z roli w filmie "Kobiety mafii" oraz jego kontynuacji "Kobiety mafii 2".

Aleksandra Popławska – początki kariery

Aleksandra Popławska urodziła się 17 marca 1976 roku w Zabrzu. Aktorka za młodu ukończyła szkołę muzyczną II stopnia, jednak już w szkole średniej zdecydowała się związać swoje życie z aktorstwem. Popławska jest absolwentką Wydział Aktorskiego we Wrocławiu, który jest częścią Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego.

Kariera aktorska Aleksandry Popławskiej rozpoczęła się już w czasie studiów. Występowała wtedy na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Od roku 2000 Popławska związała się z warszawskim Teatrem Rozmaitości.

Aleksandra Popławska – teatr

Początkowo aktorka była znana tylko z występów teatralnych. Pierwsza rola Aleksandry Popławskiej to niewielka kreacja w "Sztukmistrzu z Lublina" Isaaka Bashevisa Singera w reżyserii Jana Szurmieja w Operetce Wrocławskiej (1998). Zaledwie rok później zagrała Tanię w "Czwartej siostrze", fenomenalny wysęp zaowocował nagrodą aktorską na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu.

Na przestrzeni lat Aleksandra Popławska wystąpiła w wielu spektaklach. Aktorka świetnie sobie radzi zarówno we współczesnym repertuarze ("Między nami dobrze jest", "Paw królowej. Opera praska"), jak i w teatralnych klasykach ("Wesele", "Wiśniowy sad", "Książę Myszkin").

Dorobek artystyczny Aleksandry Popławskiej obejmuje również reżyserie spektakli teatralnych. W roku 2010 wyreżyserowała (wspólnie z Adamem Sajnukiem) "Kompleks Portoya" w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie.

Aleksandra Popławska – filmy i seriale

Od roku 2000 Aleksandrę Popławską można oglądać również na małym i dużym ekranie. Popławska debiutowała w serialu "Miodowe lata" (2000). Następnie aktorka pojawiła się w takich produkcjach jak: "Samo życie" (2002), "Na Wspólnej" (2004–2005), "Na dobre i na złe" (2005), "39 i pół" (2008–2009), "Prawo Agaty" (2012).

Największą popularność Aleksandrze Popławskiej przyniósł występ w serialu obyczajowym "Barwy szczęścia" (2013–2017). Aktorka wcieliła się tam w postać Niny Elsner. Popławska zagrała również w dwóch hitowych serialach ostatnich lat – "Wataha" (2014) oraz "Belfer" (2016).

Kariera filmowa Aleksandry Popławskiej rozpoczęła się w roku 2003 wraz z występem w filmie obyczajowym "W dół kolorowym wzgórzem". Następnie aktorka pojawiła się w komedii "Testosteron" (2007) u boku Macieja Stuhra, Tomasza Karolaka oraz Piotra Adamczyka. Wśród najnowszej filmografii Aleksandry Popławskiej znajdziemy takie tytuły jak: "Kochaj" (2016), "Kobiety mafii" (2018), "Kobiety mafii 2" (2019) oraz "Underdog" (2019).

Aleksandra Popławska – życie prywatne

Mężem Aleksandry Popławskiej, a raczej jej wieloletnim partnerem jest o 18 lat od niej starszy aktor Marek Kalita. Para wychowuje razem córkę – 12-letnią Antoninę.

W roku 2016 zmarł ojciec Popławskiej, który przez całe życie zmagał się z depresją i związaną z nią choroba alkoholową. W trudnych chwilach wsparcie zapewniała 4 lata starsza siostra Aleksandry Popławskiej – Magdalena, która z zawodu również jest aktorką. Kobiety miały możliwość wspólnej pracy przy dwóch projektach. Spotkały się na planie serialu "Wataha" oraz "Nie rób scen".

Aleksandra Popławska – ciekawostki

  • Aleksandra Popławska należy do Federacji Naturystów Polskich. Aktorka przyznaje, że nagość to dla niej sposób życia w harmonii z naturą i w zgodzie z samą sobą.
  • Aktorka użyczyła swojego głosu na potrzeby gry komputerowej "Mirror's Edge". Aleksandra Popławska dubbinguje tam główną bohaterkę – Faith Connors.
  • Instagram Aleksandry Popławskiej obserwuje ponad 50 tysięcy osób. Aktorka umieszcza tam fotografie z rodziną oraz zdjęcia z planów filmowych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj