Trwa ładowanie...

#AnatomiaWpadki: wpadka w polskiej superprodukcji. Też zauważyliście?

Pośpiech, napięty harmonogram i masa elementów, które należy spiąć. A wszytko to na głowie reżysera i producentów. Nic dziwnego, że na planach filmowych dochodzi do wpadek. Jak w "1920. Bitwa warszawska" Jerzego Hoffmana.

#AnatomiaWpadki: wpadka w polskiej superprodukcji. Też zauważyliście?Źródło: Materiały prasowe
djfktw4
djfktw4

Ostatni film Jerzego Hoffmana trafił jakiś czas temu na Netfliksa. "1920 Bitwa warszawska" to kosztująca 27 mln zł polska superprodukcja i zarazem pierwszy film 3D nakręcony nad Wisłą .

ZOBACZ TEŻ: Bitwa warszawska 1920

W przypadku tak dużych produkcji, a zwłaszcza historycznych, potknięcia są praktycznie regułą. Tak było i tym razem.

W jednej ze scen, kiedy na balkonie kamienicy mieszkańcy machają polską flagą, w tle widać anteny telewizyjne. Dla ścisłości – pierwsze anteny telewizyjne pojawiły się dopiero w latach 50., natomiast radiowe 5 lat po Cudzie nad Wisłą.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"1920 Bitwa warszawska" to fresk historyczny opowiadający o jednej z najważniejszych bitew w dziejach Europy. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie trwania wojny polsko-bolszewickiej. W tle rozgrywa się płomienny romans.

djfktw4

W rolach głównych wystąpiła śmietanka polskiego kina – m.in. Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Natasza Urbańska, Bogusław Linda czy Wiktor Zborowski.

Odbiór filmu był raczej chłodny, choć kilku krytyków, w tym zagranicznych, chwaliło film Hoffmana.

W recenzji zamieszczonej w "Gazecie Wyborczej" można było przeczytać m.in., że "1920 Bitwa warszawska" to "mechaniczna, historyczna pogadanka, która nieudolnie symuluje wielkie emocje". Z kolei "Film" zwracał uwagę na "znakomite zdjęcia Sławomira Idziaka" i nazwał produkcję "drugim cudem nad Wisłą".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
djfktw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djfktw4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj