Trwa ładowanie...
d1kicw1

Andrzej Grabowski: przez "Politykę" odwołali mu występ. Jest komentarz agenta

Patryk Vega zapewnia, że wszyscy aktorzy występujący w jego "Polityce" znali ryzyko i nikt się nie wycofał. Andrzej Grabowski odczuł niedawno skutki grania postaci inspirowanej Jarosławem Kaczyńskim i zakłada, że w przyszłości mogą się pojawić kolejne nieprzyjemności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński był inspiracją dla postaci granej przez Andrzeja Grabowskiego
Jarosław Kaczyński był inspiracją dla postaci granej przez Andrzeja Grabowskiego (East News)
d1kicw1

- Żyjemy w kraju, gdzie dziś wszystko jest możliwe. Nie wykluczam tego, że po "Polityce" aktorom, którzy zagrali w moim filmie, różni "mali" ludzie będą starali się komplikować życie – mówił Patryk Vega w rozmowie z "Party". Reżyser już wcześniej mówił nam o naciskach i próbach zastraszania go, gdy scenariusz jego filmu o ludziach władzy dostał się w ręce polityków. A po pokazaniu niektórych fragmentów Bartłomiej Misiewicz złożył pozew przeciwko Vedze, domagając się m.in. 1 mln zł zadośćuczynienia i wstrzymania premiery "Polityki".

Obejrzyj: Patryk Vega apeluje o obronę wolności słowa

Andrzej Grabowski także odczuł pierwsze nieprzyjemności przez "Politykę". Oprócz aktorstwa i zasiadania w jury "Tańca z gwiazdami" zajmuje się także stand-upem i niedawno wyznał, że jego występ został odwołany przez "kilku ważnych dla organizatorów ludzi".

d1kicw1

- To był jednorazowy incydent i mamy nadzieję, że się już nie powtórzy – skomentował całą sytuację agent Grabowskiego w rozmowie z "Party".

Grabowski spodziewa się, że taki ostracyzm może postępować. Z drugiej strony ma bardzo silną pozycję w Polsacie, gdzie występuje w "Świecie według Kiepskich" i ocenia uczestników "Tańca z gwiazdami".

- Dyrektor Nina Terentiew od lat stoi za nim murem – mówi informator dwutygodnika.

d1kicw1

"Polityka" Patryka Vegi ma trafić do kin 6 września.

d1kicw1

Podziel się opinią

Share

d1kicw1

d1kicw1