Trwa ładowanie...

Andrzej Sapkowski nie pracuje przy "Wiedźminie" Netfliksa i nic nie wie

Andrzej Sapkowski jednak nie jest zaangażowany w realizację serialu "The Witcher", który powstaje na podstawie jego prozy.

Andrzej Sapkowski nie pracuje przy "Wiedźminie" Netfliksa i nic nie wieŹródło: East News
d47ig7b
d47ig7b

Gdy Netflix ogłosił, że szykuje odcinkową adaptację "Wiedźmina", pisarz Andrzej Sapkowski wymieniany był jako konsultant projektu. Teraz jednak w rozmowie z portugalskimi mediami przyznał, że nie jest zaangażowany.

- W przypadku wszystkich adaptacji, czy to pierwszej, czy ostatniej, nigdy nie jestem związany z tworzeniem - wyjaśnia. - Z mojej perspektywy książka, to książka, a adaptacja, to adaptacja. Tak jak Kipling powiedział o wschodzie i zachodzie. Tam jest wschód, a tam zachód. Nigdy się nie spotkają. Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same. Osoba robiąca adaptację, musi się na tym znać. Tylko tyle mam do powiedzenia, bo Netflix podpisał ze mną kontrakt, w którym wyraźnie jest powiedziane, że jeśli wyjawię jakiekolwiek informacje o produkcji, poniosę wysoką karę finansową. A to jest dla mnie w porządku, bo nic nie wiem, więc nic nie mogę powiedzieć.

Cykl realizowany będzie na podstawie ośmiu tomów "Sagi o wiedźminie". - W serialu niekonwencjonalna rodzina jednoczy się, by walczyć o prawdę w niebezpiecznym świecie - czytamy w opisie na stronie Netfliksa. Premiera pilota planowana jest na 2018 rok. Lauren Schmidt Hissrich ("Daredevil") została showrunnerem.

d47ig7b

Przy "The Witcher" udzielać ma się ponadto Tomasz Bagiński. Twórca nominowanej do Oscara "Katedry", a także Sean Daniel ("The Expanse"), Jason Brown ("The Expanse") i Jarosław Sawko z firmy Platige Image (zajmują się efektami specjalnymi) będą producentami wykonawczymi. Bagiński ponadto ma być reżyserem co najmniej jednego odcinka w sezonie.

"Wiedźmin" doczekał się już serialowej ekranizacji. 13-odcinkową produkcję wyreżyserował Marek Brodzki. Jako efekt dodatkowych prac nad cyklem zrealizowano trwający ponad 2 godziny film. W roli głównej w obydwu dziełach wystąpił Michał Żebrowski. Dzieła nie spotkały się z przychylnością fanów książek.

Stworzona przez Sapkowskiego literacka postać pojawia się w zbiorach opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" oraz pięciotomowej "Sadze o wiedźminie".

Zobacz: Bagiński o nowym "Wiedźminie"

d47ig7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ig7b