Trwa ładowanie...

Sensacyjna wiadomość. Netflix nakręci "Wiedźmina". Bagiński reżyserem

Kiedy pod koniec 2015 roku gruchnęła wiadomość, że Tomasz Bagiński będzie kręcił w USA "Wiedźmina", polskim fanom szybciej zabiły serca. Jednak nikt nie mógł podejrzewać, że ludziom z Platige Image uda się nakłonić do współpracy światowego giganta. Dziś Tomasz Bagiński odsłonił karty: "Wiedźmin" doczeka się anglojęzycznego serialu, który zrealizuje Netflix.

Share
d1cy9kc

Saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię "wiedźminów" – legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. *Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. *

Biorąc pod uwagę jak rozległe jest uniwersum "Wiedźmina", serial wydaje się rozwiązaniem dużo lepszym niż film. Najbardziej nurtującą obecnie fanów informacją jest zapewne nazwisko aktora, który wcieli się w tytułowego bohatera. Nie omieszkaliśmy zadać go przedstawicielom Platige Image. Niestety ciekawość fanów nie zostanie póki co zaspokojona. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że jest "za wcześnie na udzielanie tego typu informacji".

- Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, jednocześnie czarujący i angażujący - mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix. - Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat – powiedział Andrzej Sapkowski - Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran. Andrzej Sapkowski także będzie uczestniczył w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.

Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię "The Mummy", "The Expanse") oraz Jason Brown ("The Expanse") z Sean Daniel Company będą producentami wykonawczymi, wspólnie z Tomaszem Bagińskim (nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację "Katedra", laureatem BAFTA za "Sztukę spadania", twórcą "Ambition") oraz Jarosławem Sawko ("Sztuka spadania", "Another Day of Life") z Platige Image, studia kreatywnego specjalizującego się w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki. Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.

"Opowiadania z serii Wiedźmin opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy - powiedzieli Sean Daniel i Jason Brown. - Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany platformy Netflix.

- Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach – dodają Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image.

- Nasze doświadczenia artystyczne i produkcyjne pozwalają nam na realizację projektów o światowym zasięgu, zgodnych z obecną strategią rozwoju firmy. Sukcesywnie rozwijamy przedsięwzięcia z obszaru, który nazywamy „kulturotechem” – projektów opartych na oryginalnym dorobku kulturowym, nowych technologiach i towarzyszących im modelach biznesowych. – podkreśla Piotr Sikora, prezes Platige Image.

d1cy9kc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cy9kc
d1cy9kc