Sensacyjna wiadomość. Netflix nakręci "Wiedźmina". Bagiński reżyserem

Sensacyjna wiadomość. Netflix nakręci "Wiedźmina". Bagiński reżyserem

Kiedy pod koniec 2015 roku gruchnęła wiadomość, że Tomasz Bagiński będzie kręcił w USA "Wiedźmina", polskim fanom szybciej zabiły serca. Jednak nikt nie mógł podejrzewać, że ludziom z Platige Image uda się nakłonić do współpracy światowego giganta. Dziś Tomasz Bagiński odsłonił karty: "Wiedźmin" doczeka się anglojęzycznego serialu, który zrealizuje Netflix.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię "wiedźminów" – legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

Biorąc pod uwagę jak rozległe jest uniwersum "Wiedźmina", serial wydaje się rozwiązaniem dużo lepszym niż film. Najbardziej nurtującą obecnie fanów informacją jest zapewne nazwisko aktora, który wcieli się w tytułowego bohatera. Nie omieszkaliśmy zadać go przedstawicielom Platige Image. Niestety ciekawość fanów nie zostanie póki co zaspokojona. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że jest "za wcześnie na udzielanie tego typu informacji".

- Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, jednocześnie czarujący i angażujący - mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix. - Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat – powiedział Andrzej Sapkowski - Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran. Andrzej Sapkowski także będzie uczestniczył w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.

Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię "The Mummy", "The Expanse") oraz Jason Brown ("The Expanse") z Sean Daniel Company będą producentami wykonawczymi, wspólnie z Tomaszem Bagińskim (nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację "Katedra", laureatem BAFTA za "Sztukę spadania", twórcą "Ambition") oraz Jarosławem Sawko ("Sztuka spadania", "Another Day of Life") z Platige Image, studia kreatywnego specjalizującego się w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki. Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.

"Opowiadania z serii Wiedźmin opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy - powiedzieli Sean Daniel i Jason Brown. - Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany platformy Netflix.

- Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach – dodają Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image.

- Nasze doświadczenia artystyczne i produkcyjne pozwalają nam na realizację projektów o światowym zasięgu, zgodnych z obecną strategią rozwoju firmy. Sukcesywnie rozwijamy przedsięwzięcia z obszaru, który nazywamy „kulturotechem” – projektów opartych na oryginalnym dorobku kulturowym, nowych technologiach i towarzyszących im modelach biznesowych. – podkreśla Piotr Sikora, prezes Platige Image.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.