Aktualności
05-10-2010 (12:06)

Anna Kalata zachwyciła Bollywood

Blondynki mają łatwiej w showbiznesie. Przynajmniej w Indiach, gdzie zdecydowana większość mieszkańców ma włosy bardzo ciemne. Trudno więc przegapić jasnowłosą piękność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Kalata
Anna Kalata (Prywatne archiwum aktorek)
WP

Taką choćby jak Anna Kalata (46 l.). Była minister pracy zwróciła na siebie uwagę producentów filmowych w słynnym Bollywood i dostała rolę w filmie.

Produkcja nosi tytuł "Cztery spotkania". Anna Kalata zagrała w niej matkę amerykańskiego nastolatka, który zakochuje się w dziewczynie z Indii. – To była świetna przygoda. Dwa dni zdjęciowe na planie filmowym w Bombaju – opowiada Faktowi była polityk Samoobrony.

Jak przyznaje pani Anna, rolę zapewniły jej jasne włosy. Z oczywistych powodów w blond-amerykankę nie mogła wcielić się Hinduska. Okazuje się, że w tamtejszych salonach fryzjerskich nie ma nawet jasnych farb do włosów. Chcąc rozjaśnić sobie fryzurę, Anna Kalata musiała poczekać z tym do powrotu do kraju.

WP

–  Włosy farbuję w Polsce – przyznaje. – W indyjskich salonach fryzjerskich o blondzie można tylko pomarzyć...

Beata Tyszkiewicz, aktorka: – Dawno temu też zagrałam w produkcji Bollywood. Dostałam rolę pięknej Heleny. I mogę powiedzieć, że w Indiach nie zawsze kierują się umiejętnościami. Jeśli ktoś im wpadnie w oko, to od razu proponują pracę. Jeśli więc Anna Kalata im się spodobała, to na pewno dostanie kolejne propozycje, nie widziałam jej w tym filmie, ale na pewno świetnie wypadła. Ma do tego predyspozycje.

Czym jest Bollywood?

Bollywood to potoczna nazwa hinduskiego przemysłu filmowego, Nazwa powstała z połączenia słów Hollywood i Bombaj. Indyjski przemysł filmowy jest największy na świecie. Rocznie w Indiach powstaje ponad tysiąc filmów. Z tego ok. 400 w samym Bombaju. Pracuje przy nich około 2,5 mln osób. Najpopularniejsi aktorzy są traktowani jak bohaterowie narodowi. Zdecydowana większość filmów pochodzących z Indii jest kręcona w konwencji musicalu. Dużo jest w nich piosenek i tańca.

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP