Trwa ładowanie...
d164z74

Anna Mucha

Najnowsze informacje
3.4
(15150 głosów)
Oceń:
d164z74

Pierwszy raz zagrała w filmie gdy miała 10. lat. Występowała u Spielberga i Wajdy, miała swój show w telewizji. Startuje w rajdach terenowych samochodów i skacze na spadochronie. Była nawet radną jednej z warszawskich gmin.

Od kiedy pojawiła się w obsadzie „M jak miłość” została ulubienicą polskich telewidzów. Inteligentna, rozgadana, pociągająca.

Urodzona pod znakiem byka Anna nigdy nie ukończyła szkoły aktorskiej. Swoje umiejętności nabywała bezpośrednio na planach filmowych, a było ich wiele. Nigdy nie spędza wakacji w Polsce oraz miewa obsesje na punkcie okularów.

Dotychczasowa filmografia Anny Muchy obejmuje ponad trzynaście tytułów, wśród których znajdują się takie hity jak: ">Lista Schindlera” czy ">Chłopaki nie płaczą”. Młoda warszawianka ma na swoim koncie również pięć ról w serialach, w tym także w największym eksportowym przeboju polskiej telewizji ostatnich lat czyli „M jak Miłość”.

O sobie mówi, że jest odważna i gadatliwa. Zapytana podczas wywiadu dla magazynu ‘Viva’ o stosunek do swojego ciała odpowiedziała:- Użytkowy, z wyłącznym prawem dysponowania. Jestem dowodem na to, że rozmiar nie zawsze ma znaczenie. Jestem filigranowa i figlarna. Lubię zdziwienie u innych, gdy okazuje się, że mała kobietka może więcej. Gdy kruszynka siada za kierownicą potwora i rządzi. I pruje. I daje radę! A na końcu szowinista z uznaniem mówi: „OK, babo”. Dlatego pokochałam rajdy off-road.

Nie lubi porannych telefonów, gdyż zazwyczaj są one orędownikiem złych wiadomości. Najlepsze rzeczy zawsze zostawia sobie na koniec. Poza skokami na spadochronie i rajdami lubi chodzenie po jaskiniach. Nie przepada za eleganckimi kreacjami.

Anna Mucha , rodowita warszawianka urodziła się w 1980 roku. Karierę aktorską rozpoczęła bardzo wcześnie, bo już w przedszkolu. Zagrała wówczas główną rolę w „Czerwonym Kapturku”. W szkole podstawowej uczęszczała na zajęcia teatralne bardziej z nudów niż z chęci zostania aktorką. Jednak kontakt z aktorstwem miała zapewniony, czasami zupełnie przez przypadek.

Tak było z pierwszą rolą Ani w filmie Andrzeja Wajdy – „Korczak”, którą dostała zupełnie ‘niechcący’. Poszła na casting, by dodać otuchy koledze, który starał się o rolę. Tak się akurat złożyło, że została namówiona do próby i za dwa tygodnie dowiedziała się, że dostała rolę Sabinki.

Po zakończeniu przygody z „Korczakiem” dziesięcioletnia wówczas Ania na kolejną rolę nie musiała czekać długo. Po niespełna roku pojawiła się dla niej nowa szansa – „Kuchnia Polska” Jacka Bromskiego. Małą aktorkę zaproszono na próbne zdjęć, a niedługo po nich na plan. W tym cieszącym się spora popularnością serialu politycznych Anna Mucha zagrała Anię Biesiekierską, córkę Ireny i Jana.

Po premierze „Kuchni Polskiej” dzisiejsza gwiazda wystąpiła jeszcze jako Agnes, dziewczynka na huśtawce w polsko-francuskiej produkcji telewizyjnej „Sprawa kobiet”. W rok po premierze filmu miała miejsce największa, jak wspomina sama Ania, jej przygoda na planie. Było nią zagranie w kręconej w Krakowie „Liście Schindlera”. Mimo, że tematyka filmu nie była zbyt rozrywkowa, Ania bardzo miło wspomina tamten okres. Nie tylko* zagrała w jednym z największych filmów wszech czasów*, ale również poznała i zaprzyjaźniła się z samym Stevenem Spielbergiem.

Planowała tylko statystować, poszła na zdjęcia próbne, a jej kaseta poleciała do Ameryki, prosto do reżysera.* Miała kandydować do roli dziewiętnastoletniej dziewczyny, a mając trzynaście lat wyglądała na jedenaście. Ania tak się jednak spodobała Spielbergowi, że ten zmienił scenariusz tak, aby mogła zagrać w nim rolę*.

W 1993 miał miejsce również inny wielki tryumf Anny Muchy – pierwsza główna rola. Po Andrzeju Wajdzie i Jacku Bromskim talent Ani docenia Krzysztof Tchórzewski i obsadza ją w roli Karoliny w swym filmie „Przeklęta Ameryka”.

Po tym filmie,b. Ania zaczyna być angażowana przez wielu różnych reżyserów na planach filmów i seriali. Nie sposób więc zapomnieć o takich filmach jak „Młode Wilki ½” i „Chłopaki nie płaczą”.

Równolegle z coraz dynamiczniej rozwijającą się karierą filmową, Anna Mucha musiała prowadzić, ten sam co my wszyscy żywot ucznia. Co działo się z nią w tym okresie? Jak podaje jej strona, Ania chodziła do podstawówki i szkoły średniej. Uczyła się w warszawskim Liceum im. Stefana Batorego, które wybrała by zrobić na złość swojej nauczycielce, która nie dowierzała iż Ania może dostać się do tak dobrej szkoły. A ona nie tylko dostała się do niej, ale również skończyła ją by następnie dostać się na dwa kierunki (na UW i PAN-WSPS).

Jak sama mówi wolałaby dostać się na tylko jeden z nich, gdyż wtedy nie musiałaby w tydzień podejmować trudnej decyzji wyboru kierunku studiów. Stanęło na tym, że będzie studiować w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych

Po powrocie z Stanów Zjednoczonych, gdzie szlifowała warsztat aktorski, Anna Mucha otrzymała propozycję udziału w show "Taniec z Gwiazdami", który w towarzystwie Rafała Maseraka, wygrała. Tuż po zakończeniu show otrzymała propozycję nie do odrzucenia - by zasiąść w Jury "You Can Dance". Od 2010 roku w serialu "Prosto w serce" gra główną rolę – Monikę Milewską, bokserkę. Wcieliła się także w Anitę w serialu "Usta Usta". W 2011 roku zagrała w komedii "Och, Karol 2".

Była partnerką Kuby Wojewódzkiego, para rozstała się po czterech latach w 2007 roku. Obecnie związana z Marcelem Sorą.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d164z74
d164z74
d164z74