Trwa ładowanie...
d46a0mv

Autoportret z kochanką

Najnowsze informacje
3.7
(78 głosów)
Oceń:
1
d46a0mv

Pani spotyka pana - to sposób stary jak samo kino na zawiązanie akcji. W filmie "Autoportret z kochanką" pan to dziewiętnastoletni chłopiec - Kuba Mitura. Choć wydaja się buntownikiem wciąż mocno tkwi w mieszczańskim środowisku i jego niezłomnych zasadach.

Panią jest Diana - starsza od niego, zmysłowa wegetarianka, która nie ma zwyczaju noszenia stanika, a męża ma geja. Okoliczności spotkania też są nietypowe - oto nasza ekscentryczna dama rozpacza nad śmiercią gołębia, którego przejechała. Wydaja się, że niewiela może ich łączyć. Kuba, który jak każdy młodzieniec z pewnością marzy o romantycznej miłości, jest lekko zaszokowany bezpośrednim zachowaniem swojej znajomej.

A jednak tych dwoje ludzi - każdy ze swymi problemami: chłopiec ze swoim konfliktem ze "starymi", pomalowanymi włosami, w strachu przed wojskiem i banalnością i nie dojrzały jeszcze do odpowiedniej miłości i pogodna, ekscentryczna kobieta, muza artystów, która pragnie żyć w zgodzie z naturą i której spontaniczność budzi czasem niesmak - przeżywa wspólnie kawałek życia...

Autoportret z kochanką
Tytuł oryginalny

Autoportret z kochanką

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

1996

Data światowej premiery

02.05.1996

Czas trwania

96 min.

Obsada
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46a0mv
d46a0mv
d46a0mv