Trwa ładowanie...
d3vn65r

Barbara Burska tęskni za zmarłym mężem "Niełatwo sobie poradzić, ale jakoś trzeba żyć"

Burska spędziła u boku drugiego męża, cenionego lekarza Jana Rajskiego, ponad 35 lat. Niestety los rozdzielił ich w listopadzie 2015 roku. Aktorka pochowała 81-letniego męża, ale do dziś trudno jest jej pogodzić się ze stratą ukochanego. - Tęsknię za nim. Byliśmy bardzo złączeni – wyznała w niedawnym wywiadzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Burska w filmie "Miś"
Barbara Burska w filmie "Miś" (Materiały prasowe)
d3vn65r

Przed laty nazwisko Barbary Burskiej pojawiało się w napisach końcówych licznych filmów i seriali. Aktorka grała w "Daleko od noszy", "Chłopach", "Stawce większej niż życie", "13 posterunku", a przede wszystkim w "Misiu", w którym wcieliła się w postać Ireny Ochódzkiej.

Od 10 lat próżno szukać jej na ekranie, gdyż Burska nie angażuje się w nowe projekty filmowe. Nie oznacza to jednak, że kompletnie porzuciła aktorstwo i cieszy się zasłużoną emeryturą:

- Przygotowywałam młodych ludzi do szkoły teatralnej. Pomagałam też mężowi w prowadzeniu przychodni. Byłam tam koordynatorem. Nie narzekałam na brak pracy – wyznała w wywiadzie dla "Rewii".

tvp

Po śmierci męża życie Burskiej kompletnie się zmieniło i choć od pogrzebu miną wkrótce 2 lata, aktorka nadal przeżywa tę stratę.

d3vn65r

- Tęsknię za nim. Byliśmy bardzo złączeni. Niełatwo sobie poradzić, ale jakoś trzeba żyć – mówiła dziennikarzom "Rewii".

Barbara Burska i Jan Rajski byli ze sobą ponad 35 lat. Oboje mieli za sobą nieudane małżeństwa – Rajski rozwiódł się z aktorką Ewą Wiśniewską, zaś Burska była wcześniej związana z Karolem Strasburgerem. Po latach zasugerowała, że pierwszy ślub był błędem młodości:

Forum

- To był piękny okres, ale dziś trzeba przyznać, że ślub wzięło wtedy… dwoje dzieci. Niedługo byliśmy małżeństwem, ale przyjaźnimy się z Karolem do dziś – mówiła w "Rewii".

d3vn65r

Udzielając wywiadu, Burska szykowała się na miesięczny urlop w Jastarnii, które jest dla niej miejscem szczególnym:

- To miejsce stało się nasze. I tak już będzie. Dlatego nie może mnie tam zabraknąć. Jadę na miesiąc. Janek na pewno będzie mi towarzyszył – dodała z nadzieją 70-letnia aktorka.

Obejrzyj: "Miś" - nieznane fakty:

d3vn65r

Podziel się opinią

Share

d3vn65r

d3vn65r