Trwa ładowanie...

"Bohemian Rhapsody" ocenzurowane w Chinach. Z filmu wycięto kilka scen

"Bohemian Rhapsody" zostało dopuszczone do dystrybucji w chińskich kinach, co było sporym zaskoczeniem. Jednak mieszkańcy Chin zobaczą film w ocenzurowanej wersji. Postanowiono usunąć z produkcji kilka scen.

Share
"Bohemian Rhapsody" ocenzurowane w Chinach. Z filmu wycięto kilka scen Źródło: East News
d2loxjh

"Bohemian Rhapsody" ocenzurowane w Chinach

"Bohemian Rhapsody", pomimo że trafiło do dystrybucji w Chinach, zostało ostatecznie ocenzurowane. Z filmu wycięto sceny dotyczące orientacji seksualnej Freddiego Mercury’ego. Usunięto wykorzystanie słowa "gej" za każdym razem, gdy zostało wypowiedziane.

Pokazywanie relacji homoseksualnych w Chinach zostało zakazane od 2016 roku. Chińczycy nie zobaczą sceny pocałunku pomiędzy Freddiem Mercurym a Paulem Prenterem, menedżerem grupy. Wycięto także fragment rozmowy między głównym bohaterem a jego dziewczyną, w której wokalista ogłasza, że jest biseksualny.

Największe cięcia są jednak podczas sceny kręcenia klipu do utworu "I Want To Break Free", gdzie członkowie zespołu przebrani są w kobiece stroje.

d2loxjh

Wycięte zostały także sceny, gdzie wspominane są narkotyki oraz diagnoza AIDS u głównego bohatera.

Homoseksualizm w Chinach

Homokseksualizm w Chinach w 2001 r. został usunięty z oficjalnej listy zaburzeń psychicznych. Pomimo tego, uprzedzenia dotyczące związków partnerskich pozostają w chińskim społeczeństwie mocno zakorzenione. Cenzurowanie wątków homoseksualnych jest bardzo powszechne w tym kraju.

"Bohemian Rhapsody" - ogromny sukces filmu

Akcja "Bohemian Rhapsody" skupia się na okresie od założenia kultowego zespołu Queen, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. W roli głównej występuje Rami Malik, który wciela się w postać Freddiego Mercury’ego.

"Bohemian Rhapsody" zdobył aż cztery Oscary, w tym tę dla najlepszego aktora, Rami Maleka.

d2loxjh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2loxjh
d2loxjh