Trwa ładowanie...

"Boże Ciało": Pokazano plakat nowego filmu Jana Komasy

"Boże Ciało" to najnowsze dzieło autorstwa Jana Komasy. Film opowiada historię chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego, zamierza udawać księdza.

Share
"Boże Ciało": Pokazano plakat nowego filmu Jana KomasyŹródło: Materiały prasowe
d2h5xvz

"Boże Ciało" opowiada o 20-letnim Danielu, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i postanawia zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Jednak Daniel ostatecznie udaje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność duchownego chłopak zaczyna udawać księdza i pełni posługę kapłańską w miasteczku. Początkowo mieszkańcy są wobec niego bardzo sceptyczni, jednak po pewnym chłopak zdobywa ich zaufanie.

W głównej roli występuje Bartosz Bielenia. W obsadzie znajdują się również:Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat oraz Leszek Lichota. Za scenariusz odpowiada Mateusz Pacewicz, a za zdjęcia ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Jr. Muzykę skomponował wybitny duet kompozytorów, Evgueni i Sacha Galperine, autorzy muzyki do takich filmów jak "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa, "Przeszłość" Asghara Farhadiego czy ostatnio "Dzięki Bogu" Françoisa Ozona.

Polska premiera odbędzie się 11 października.

d2h5xvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h5xvz