Trwa ładowanie...
dazpche

Boże Ciało

Najnowsze informacje
2.0
(2 głosy)
Oceń:
6
3
dazpche
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Boże Ciało" to dramat Jana Komasy z 2019 roku. W filmie wystąpili Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat, Leszek Lichota oraz Tomasz Ziętek.

Boże Ciało – opis fabuły

Historia zaprezentowała w filmie dramatycznym "Boże Ciało" została oparta na faktach.

20-letni Daniel wiele w życiu przeszedł. Był nawet w zakładzie poprawczym. Wtedy po raz pierwszy pomyślał o wstąpieniu do zakonu. Po opuszczeniu ośrodka zatrzymał się w niewielkiej górskiej miejscowości. Zaprzyjaźnił się z proboszczem.

Kiedy ksiądz wyjechał, Daniel dla zabawy przebrał się w jego szaty liturgiczne. Zaczął odprawiać msze, a jego sposoby katechizacji wiernych wzbudzały zdumienie. Nie podobały się zwłaszcza kościelnej Lidii. Z czasem ludzie zaczęli ufać Danielowi. Wszyscy, poza córką Lidii, Martą, która coraz częściej kwestionowała jego metody. Daniel postanowił oszukiwać wiernych do momentu, aż nie wprowadzi w życie jednego ze swoich planów.

"Boże Ciało" Jana Komasy to ciekawa polska produkcja z 2019 roku.

Boże Ciało – ciekawostki

  • Reżyserem polskiego dramatu "Boże Ciało" jest Jan Komasa, który stanął za kamerą głośnej "Sali samobójców" (2011), ciekawego "Powstania Warszawskiego" (2014) oraz nowatorskiego "Miasta '44" (2014);
  • Zdjęcia do filmu "Boże Ciało" były kręcone w Jaśliskach w województwie podkarpackim;
  • "Boże Ciało" to drugi Jana Komasy z 2019 roku. Pierwszy tytuł to sequel "Sali samobójców" pt. "Sala samobójców. Hejter".
Boże Ciało
Tytuł oryginalny

Boże Ciało

Gatunek

Dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

11.10.2019

Data polskiej premiery

11.10.2019

Reżyser
Operator
Obsada

Podziel się opinią

6
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dazpche
dazpche
dazpche