Trwa ładowanie...
d4euwkw

Brad i Angelina znów razem, ale w sądzie. Czeka ich kolejna kosztowna sprawa

Choć Brad Pitt i Angelina Jolie z pewnością wydali już fortunę na prawników, teraz znowu będą musieli sięgnąć do portfela. Para właśnie została pozwana przez francuską projektantkę. Chodzi o bagatela 700 tys. dol.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brad Pitt i Angelina Jolie nie narzekają na brak kłopotów
Brad Pitt i Angelina Jolie nie narzekają na brak kłopotów (ONS.pl)
d4euwkw

Chodzi o sprawę, którą wytoczyła parze Odile Soudant, projektantka luksusowych systemów oświetleniowych. Twierdzi ona, że do dzisiaj nie dostała pieniędzy za pracę w ich francuskiej luksusowej posiadłości Chateau Miraval.

- Jestem artystką i należy mi się wynagrodzenie za moją pracę - żali się projektantka na łamach "The Guardian".

Soudant została zatrudniona przez Pitta i Jolie do zaprojektowania i zainstalowania oświetlenia na kilku budynkach. Pittowi podobno marzyło się, że oświetlenie będzie wyróżniać ich posiadłość. Miał dać też artystce wolną rękę w realizacji projektu.

d4euwkw

Czekam na przelew od Brata Pitta

Soudant rozpoczęła prace i zatrudniła w tym celu 17 współpracowników. W trakcie prac koszty rosły, ale w pewnym momencie przelewy od Pitta przestały przychodzić. Projektantka musiała się zadłużyć i zamknąć firmę po tym, jak nie mogła zapłacić kontrahentom. Mimo braku zapłaty Pitt miał nalegać, aby Soudant skończyła zlecenie.

- Nie wiem, jak jest we Francji, ale w Stanach przyjaciele nie atakują przyjaciół. Jestem fanem twojej pracy. Nie atakuj. Skończmy wreszcie ten projekt i bądźmy z niego dumni - pisał do niej Pitt. Aktor zachęcał ją, żeby zarzuciła kroki prawne. - Dokończ swoją artystyczną przygodę i o nic się martw.

d4euwkw

Według francuskiego orzecznictwa wstrzymanie prac nie było winą projektantki. Obecnie Soudant domaga się rekompensaty w wysokości 700 tys. dol. i uznania, że projekt oświetlenia w posiadłości Pitta i Jolie jest jej autorstwa.

   Materiały prasowe

FBI przesłuchiwało Angelinę Jolie i jej dzieci

d4euwkw

Podziel się opinią

Share

d4euwkw

d4euwkw