Bruce Willis dementuje. Nie sprzedał "praw do swojej twarzy"

Pod koniec marca 2022 r. świat obiegła smutna wieść, że ze względu na pogarszający się stan zdrowia Bruce Willis kończy karierę filmową. Pół roku później zrobiło się głośno o tym, że aktor rzekomo sprzedał prawa do swojego wizerunku i będzie "występował" w kolejnych filmach w cyfrowej postaci. Rzecznik Willisa w końcu zabrał głos.

Bruce Willis oficjalnie zakończył karierę aktorską
Bruce Willis oficjalnie zakończył karierę aktorską
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

Wszystko zaczęło się od publikacji zagranicznych mediów, np. brytyjskiego "The Telegraph", które donosiły o umowie podpisanej przez Willisa z rosyjską firmą Deepcake. 67-latek miał być w ten sposób pierwszym hollywoodzkim gwiazdorem, który sprzedał prawa do swojego wizerunku do wykorzystania w technologii deepfake.

Dzięki temu zabiegowi twarz Willisa ma się rzekomo pojawiać w nowych filmach i reklamach bez żadnego udziału aktora. Tymczasem po doniesieniach medialnych rzecznik gwiazdora oznajmił, że Willis "nie ma partnerstwa ani umowy z firmą Deepcake".

W plotce tkwi jednak ziarno prawdy, gdyż Bruce Willis podjął współpracę z rosyjską firmą w 2021 r., co zaowocowało nagraniem reklamy, w której wystąpił jego "cyfrowy bliźniak".

- To dla mnie świetna okazja, by cofnąć się w czasie. Sieć neuronowa została oparta o materiały "Szklanej pułapki" i "Piątego elementu", więc moja postać jest podobna do obrazów z tamtych czasów - mówił po tamtej współpracy Willis.

"Cyfrowy bliźniak" Bruce'a Willisa w rosyjskiej reklamie:

Nie oznacza to jednak, że aktor komukolwiek "sprzedał prawa do swojej twarzy". Rosjanie z Deepcake potwierdzili, że ewentualna dalsza współpraca z Willisem w kontekście technologii deepfake będzie negocjowana, bo firma nie dysponuje żadnymi prawami do jego wizerunku.

Przypomnijmy, że w marcu 2022 r. córka Willisa poinformowała, że aktor cierpi na afazję, "która wpływa na jego zdolności poznawcze. W wyniku tego, i po długim namyśle, Bruce kończy karierę, która tak wiele dla niego znaczyła".

Afazja jest zaburzeniem mowy/funkcji językowych, która może się pojawić na skutek guza mózgu lub po urazie w obszarze ośrodkowego układu nerwowego. Zwykle występuje u ludzi po udarze mózgu, zawale mózgu i wylewie.

Są popularne dzięki "Rolnik szuka żony"

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)