Trwa ładowanie...
d31l55u

Brytyjczycy opowiadają o zbrodni katyńskiej. Obejrzyj pierwszy zwiastun filmu "Katyń - Ostatni świadek" [WIDEO]

Ponad 10 lat po premierze "Katynia" Andrzeja Wajdy do kin wejdzie nowy film poświęcony radzieckiej zbrodni popełnionej na 22 tys. Polaków. Tym razem za kamerą stanął brytyjski reżyser z polskimi korzeniami, który współpracował z międzynarodową obsadą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Więckiewicz (po prawej) jest jednym z polskich aktorów występujących w brytyjskim filmie
Robert Więckiewicz (po prawej) jest jednym z polskich aktorów występujących w brytyjskim filmie (Materiały prasowe)
d31l55u

"Katyń - Ostatni świadek" ("The Last Witness") to thriller historyczny w gwiazdorskiej obsadzie. Film odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej, czyli ukrywanej przez lata prawdy o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyn przedwczesnej śmierci mężczyzny, do której doszło w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 r.

Obejrzyj pierwszy zwiastun filmu "Katyń - Ostatni świadek":

W rolę brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie, wcielił się Alex Pettyfer. Michała Łobodę zagrał Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka - Piotr Stramowski, znany z hitów Patryka Vegi: "Pitbull. Nowe porządki", "Botoks", "Kobiety mafii". Ponadto w filmie występują: Henry Lloyd Hughes, nominowany do Złotego Globu - Michael Gambon oraz znana z telewizyjnego hitu "Westworld" Talulah Riley. Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera - Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.

d31l55u

Reżyserem i współautorem scenariusza jest Piotr Szkopiak. 52-letni londyńczyk, potomek polskich zesłańców na Syberię i wnuk jednego z zamordowanych w Katyniu.

Thriller historyczny "Katyń - Ostatni świadek" w kinach od 11 maja.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d31l55u

Podziel się opinią

Share
d31l55u
d31l55u