Trwa ładowanie...

Cannes 2017: dlaczego TVP mija się z prawdą? Zamieszanie wokół polskiego filmu "Dwie korony" [WIDEO]

- Informacja TVP, o tym jakoby jedynym filmem polskim na festiwalu w Cannes były "Dwie korony" o Maksymilianie Kolbe, rozbawiła mnie do łez, bo jest zwyczajnie wyssana z palca – mówi nasz korespondent w Cannes Łukasz Knap.

d4eeqpz
d4eeqpz

W jednym z ostatnich wydań "Wiadomości" widzowie usłyszeli, że fabularyzowany dokument o św. Maksymilianie Kolbe "Dwie korony" to jedyny polski film pełnometrażowy pokazany na 70. Festiwalu w Cannes. Niestety, nie była to prawda. Po pierwsze polskich produkcji, bądź koprodukcji, które mają pokazy w Cannes, jest więcej. Po drugie "Wiadomości" zapomniały dodać, że "Dwie korony", owszem, są wyświetlane w Cannes, ale nie w konkursie głównym czy pomniejszych, ale na Marché du Film, czyli corocznych targach dla dystrybutorów.

Wyemitowanie filmu na imprezie towarzyszącej głównemu festiwalowi, nie można zaliczyć do sukcesów. Powód? Projekcja jest w pełni płatną usługą.

- W tym roku na targach jest prezentowanych lub pokazywanych ponad 50 polskich filmów lub koprodukcji. "Dwie korony" zgłoszone w ostatniej chwili nie są żadnym wyjątkiem, czego dowodzi premierowy pokaz pełnometrażowego "Szronu" z Andrzejem Chyrą - mówi Knap. -* Jeśli chodzi o pokaz "Dwóch koron", to zaprosił mnie na niego reżyser, reklamując go tym, że będzie na nim Doda.*

Więcej o sprawie przeczytacie TUTAJ.

d4eeqpz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eeqpz