Trwa ładowanie...
d2mivvs

Oscary 2019: Proszę Państwa, mamy to! "Zimna wojna" z 3 nominacjami w najważniejszych kategoriach!

Paweł Pawlikowski ma ogromne powody do radości. Twórca "Zimnej wojny" może nie tylko powtórzyć sukces "Idy", ale także zdobyć Oscara dla Najlepszego Reżysera. A to nie wszystko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zimna wojna" powalczy w trzech kategoriach: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser i Najlepsze Zdjęcia
"Zimna wojna" powalczy w trzech kategoriach: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser i Najlepsze Zdjęcia (Materiały prasowe)
d2mivvs

Paweł Pawlikowski, w 2015 r. nagrodzony Oscarem za "Idę", znowu powalczy o prestiżową statuetkę w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Największym rywalem "Zimnej wojny" jest "Roma" Alfonso Cuarona. Film, który możecie od pewnego czasu oglądać na Netfliksie, został nominowany aż w 10 kategoriach (więcej tutaj). Ale to nie koniec. Polak jest też nominowany w bardzo prestiżowej kategorii Najlepszy Reżyser.

d2mivvs

Powody do radości ma też Łukasz Żal. Operator "Zimnej wojny" został nominowany w kategorii Najlepsze Zdjęcia. To jego druga nominacja - w 2015 r. był nominowany za zdjęcia do "Idy" Pawlikowskiego.

Na koniec dodajmy, że filmy Pawlikowskiego i Cuarona, prywatnie wielkich przyjaciół, zmierzą się w trzech najważniejszych kategoriach - Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser oraz Najlepsze Zdjęcia. W wywiadach meksykański twórca wprost nazywa reżysera "Zimnej wojny" wielką inspiracją, bez której nie byłoby "Romy". Zapowiada się więc niezwykle emocjonująca gala.

Pełna lista nominacji znajduje się tutaj.

d2mivvs

91. gala rozdania Oscarów odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles w niedzielę 24 lutego. Transmisję na żywo będzie można oglądać z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

Przypomnijmy, że "Zimna wojna" na długo przed przyznaniem oscarowej nominacji była filmem docenianym na całym świecie. Krytycy zachwycają się kreacjami aktorskimi Joanny Kulig i Tomasza Kota. Film został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię, Złote Lwy w Gdyni, zdobył pięć "europejskich Oscarów", czyli Europejskie Nagrody Filmowe i zdobył cztery nominacje do brytyjskich nagród BAFTA.

d2mivvs

20 stycznia odbyło się wręczenie nagród London Critics' Circle Film, które przyznano Pawłowi Pawlikowskiemu (najlepszy film zagraniczny) i autorowi zdjęć Łukaszowi Żalowi (największe osiągnięcie techniczne).

Obejrzyj: Holland ocenia szanse "Zimnej Wojny" na Oscara

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2mivvs

d2mivvs
d2mivvs