Trwa ładowanie...
jim carrey
01-09-2016 05:04

Chińscy producenci filmowi odwiedzili Polscę

Chińscy producenci filmowi odwiedzili PolscęŹródło: PAP
d3ehgp4
d3ehgp4

W sierpniu grupa chińskich producentów odwiedziła Polskę.

Grupa producentów z China Film Group, największej i najbardziej wpływowej chińskiej państwowej firmy filmowej, spotkała się w Polsce z reprezentantami naszych instytucji filmowych, w tym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych i regionalnych komisji filmowych.

Goście oglądali w Polsce potencjalne lokacje dla swoich projektów. Producenci odwiedzili m.in. Kraków, Warszawę i Gdańsk.

Wizytę zorganizowała Film Commission Poland, powstała w roku 2012 organizacja, która ma na celu promocję Polski i potencjału polskiej branży filmowej wśród zagranicznych partnerów filmowych.

Przypomnijmy, że dzięki pracy Film Commission Poland, komisji regionalnych i regionalnych funduszy filmowych, w Polsce pracowały ostatnio ekipy przynajmniej kilkunastu międzynarodowych i zagranicznych produkcji, w tym m.in. "True Crimes" Alexandrosa Avranasa z Jimem Carreyem czy "Denial" z Rachel Weisz.

d3ehgp4

W Europie panuje duża konkurencja w walce o zagraniczne, szczególnie hollywoodzkie realizacje. Wiele państw zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych programów zachęt finansowych, dzięki którym zagraniczne ekipy chętniej decydują się na pracę u nich - zostawiają swoje pieniądze i angażują twórców i pracowników. Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka na początku swojej kadencji zapowiadała, że będzie walczyć o to, aby również w Polsce ruszyły podobne inicjatywy.

Współpracą z chińskim rynkiem filmowym interesuje się nawet samo Hollywood.

d3ehgp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ehgp4