Trwa ładowanie...
d12l3gy

Chłopcy czy dziewczynki? Fani chcą wiedzieć, czy Wonder Woman jest biseksualna

Ambasadorka amerykańskiego uniwersytetu stworzyła petycję skierowaną do Warner Bros. i DC. Żąda w niej jednoznacznej odpowiedzi, czy Wonder Woman jest biseksualna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gal Gadot w roli Wonder Woman
Gal Gadot w roli Wonder Woman (Materiały prasowe)
d12l3gy

Superbohaterka grana przez Gal Gadot w pierwszym filmie zakochała się w amerykańskim pilocie Stevie Trevorze (w tej roli Chris Pine). Ich związek nie był jednak długotrwały, więc Diana Prince w filmowym uniwersum DC jest singielką. Jednak znalazła się grupa fanów Wonder Woman, która chce, aby ten stan rzeczy jak najszybciej uległ zmianie.

Gianna Collier-Pitts, ambasadorka kampusu nowojorskiego GLAAD Univeristy, powołała na platformie change.org petycję, w której jasno wyraża chęć potwierdzenia, że Diana przed opuszczeniem swojej rodzinnej wyspy Temiskiry była w związkach homoseksualnych.

Zdaniem Collier-Pitts komiksy o Wonder Woman zawsze były wypełnione podtekstami sugerującymi biseksualność bohaterki. Zwłaszcza w historia wchodzących w skład serii "Rebirth" autorstwa Grega Rucki.

d12l3gy

- Scenarzysta potwierdził, że Diana kochała kobiety oraz pozostawała w bliższych relacjach z kobietami - mówi ambasadorka.

Collier-Pitts stawia więc następujące pytanie: Czemu tak trudno jest to przedstawić na srebrnym ekranie?
- Wonder Woman pochodzi z wyspy, która zamieszkana jest przez same kobiety. Zanim poznaje nasz świat, a co za tym idzie Steve’a Trevora, ma kontakt jedynie z osobami tej samej płci. Część z was może pomyśleć, że nie ma to żadnego wpływu na odbiór postaci, ale dla osoby z mojego środowiska, która rzadko widzi kogoś takiego, jak my, reprezentowanego w biznesie rozrywkowym, uwierzcie mi - ma to ogromne znaczenie - kontynuuje Collier-Pitts.

Ambasadorka stwierdziła również, że film jest wielkim zwycięstwem dla wszystkich oprócz środowiska biseksualnego.

d12l3gy

Warner Bros. nie skomentowało oficjalnie sytuacji. Zapowiedziano natomiast sequel produkcji, w którym wątek seksualności Diany może zostać poruszony. Pytanie tylko, czy studio będzie chciało eksplorować wątki LGBT, wiedząc, że może mieć to wpływ na odbiór filmu i jego projekcje w bardziej konserwatywnych krajach.

Już od 17 listopada będziemy mogli oglądać kolejne zmagania Diany w filmie "Liga Sprawiedliwości":

d12l3gy

Podziel się opinią

Share
d12l3gy
d12l3gy