Trwa ładowanie...

Ciemno, prawie noc: Magdalena Cielecka w nowym filmie Borysa Lankosz

"Ciemno, prawie noc" opowiada o przerażającej i niepowstrzymanej sile zła, ale również o tym, że odrobina dobra może dać iskierkę nadziei, którą warto za wszelką cenę ocalić

Ciemno, prawie noc: Magdalena Cielecka w nowym filmie Borysa Lankosz
d33t4wo

Borys Lankosz, reżyser "Rewersu" i "Ziarna prawdy", rozpoczyna przygotowania do kolejnej produkcji - ekranizacji uhonorowanej w 2013 roku Nagrodą Nike powieści "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator.**

Lankosz nie tylko film wyreżyseruje, ale i - razem z Magdaleną Lankosz - napisał scenariusz. Główną bohaterką filmu, określanego jako "współczesna, epicka baśń z elementami thrillera", jest dziennikarka Alicja (w tej roli zobaczymy Magdalenę Cielecką). Po wielu latach nieobecności kobieta wraca do rodzinnego Wałbrzycha, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci. Podążając tropem zagadkowych porwań, bohaterka musi stawić czoło temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie.

Mroczni bohaterowie, okrucieństwo wojennej zawieruchy i legenda księżnej Daisy, ostatniej pani na zamku Książ, nierozerwalnie łączą się ze współczesnymi losami Alicji, która w trakcie prowadzonego śledztwa napotyka na swojej drodze postaci niekoniecznie z tego świata.

d33t4wo

Akcja filmu będzie się działa na trzech płaszczyznach czasowych: współcześnie, na przełomie lat 60. i 70. oraz w czasie II wojny światowej, nawiązując do legendy o skarbie ukrytym w okolicach Wałbrzycha.

- "Ciemno, prawie noc" opowiada o przerażającej i niepowstrzymanej sile zła, ale również o tym, że odrobina dobra może dać iskierkę nadziei, którą warto za wszelką cenę ocalić - komentuje Borys Lankosz.

Zdjęcia mają ruszyć w lutym 2016, a do kin film powinien trafić w 2017 roku.

"Ciemno, prawie noc" jest koprodukcją polsko-niemiecką.

d33t4wo

"Ziarno prawdy", ostatni film Borysa Lankosza, za kilka dni będzie walczył o główne trofea 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

d33t4wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33t4wo