Trwa ładowanie...

''Cosmos'': Andrzej Żuławski wraca do gry

Share
''Cosmos'': Andrzej Żuławski wraca do gry
Źródło: AKPA
djkmd5e

Ta wiadomość niezwykle ucieszyła miłośników talentu *Andrzeja Żuławskiego – reżyser, po wielu latach, znowu powraca na plan. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie scenariusza filmu, nad którym obecnie pracuje, zatytułowanego "Cosmos".*

Wiadomo już, że obraz – do którego scenariusz napisał Żuławski – oparto na ostatniej powieści Witolda Gombrowicza, przez wielu uważanej za najlepszą w dorobku pisarza. Sam autor twierdził, że jego książka porusza problem percepcji i kształtowania się świata, bada relacje między świadomością, rzeczywistością a jednostką. Fabuła skupia się na losach dwóch mężczyzn, którzy zatrzymują się w pensjonacie w górach, a napotykając na swej drodze szereg dziwnych i niewyjaśnionych zjawisk, starają się wszystko wyjaśnić i uporządkować.

fot. oficjalny Facebook reżysera

djkmd5e

Akcję swojego filmu Żuławski osadził jednak nie w Polsce, a we Francji, gdzie rozpoczną się zdjęcia. Głównego bohatera zagra Jonathan Genet, jego przyjaciela Johan Libéreau. We właścicielkę pensjonatu wcieli się popularna francuska aktora Sabine Azéma. Premierę zaplanowano na rok 2015.

To pierwszy projekt reżysera od 15 lat. Jego ostatnim filmem była "Wierność", dramat z Sophie Marceau w roli głównej.

djkmd5e

Podziel się opinią

Share
djkmd5e
djkmd5e