Trwa ładowanie...
d1jbib9

Cuda, które wydarzyły się naprawdę. Zobacz zwiastun filmu "Miłość i miłosierdzie"

"Miłość i Miłosierdzie" pokazuje nieznane do tej pory fakty i historie osób, które miały wpływ na rozprzestrzenienie się kultu Bożego Miłosierdzia. Obraz trafi do polskich kin 29 marca, a już dziś prezentujemy zwiastun z niepublikowanymi wcześniej scenami.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

W rolę Faustyny wcieliła się Kamila Kamińska
W rolę Faustyny wcieliła się Kamila KamińskaŹródło: Materiały prasowe
d1jbib9

Film "Miłość i Miłosierdzie" opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko. To on doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa "Jezu ufam Tobie" według wskazówek siostry, jego publicznego wystawienia w Ostrej Bramie oraz rozpowszechnienia broszur z jego reprodukcją.

Zobacz zwiastun:

W 2008 r. papież Benedykt XVI w procesie beatyfikacji uznał Michała Sopoćkę za błogosławionego. W filmie "Miłość i Miłosierdzie" w rolę księdza wciela się Maciej Małysa, Faustyna Kowalska została sportretowana przez Kamilę Kamińską. Film w reżyserii Michała Kondrata na ekrany polskich kin wejdzie już 29 marca.

d1jbib9

Zobacz też: Miłość i Miłosierdzie" to najważniejszy polski film religijny ostatnich lat. Zobacz plakat

Michał Kondrat to reżyser znany z filmu "Dwie korony" o bł. ojcu Maksymilianie Marii Kolbe, "Matteo" i "Jak pokonać szatana". W jego najnowszym filmie oprócz Kamili Kamińskiej i Macieja Małysa zobaczymy Piotra Cyrwusa, Janusza Chabiora, Remigiusza Jankowskiego, Jacka Borkowskiego i Tadeusza Chudeckiego.

Zobacz też: Najważniejszy polski film religijny ostatnich lat. "Miłość i miłosierdzie" premierowo na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1jbib9

Podziel się opinią

Share
d1jbib9
d1jbib9