Trwa ładowanie...

"Miłość i Miłosierdzie" to najważniejszy polski film religijny ostatnich lat. Zobacz plakat

"Miłość i Miłosierdzie" pokazuje nieznane do tej pory fakty i historie osób, które miały wpływ na rozprzestrzenienie się kultu Bożego Miłosierdzia. Obraz trafi do polskich kin 29 marca, a już dziś jako pierwsi prezentujemy jego plakat.

Share
"Miłość i Miłosierdzie" to najważniejszy polski film religijny ostatnich lat. Zobacz plakatŹródło: Materiały prasowe
d4m5csg

Film "Miłość i Miłosierdzie" opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko. To on doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa "Jezu ufam Tobie" według wskazówek siostry, jego publicznego wystawienia w Ostrej Bramie oraz rozpowszechnienia broszur z jego reprodukcją.

W 2008 r. papież Benedykt XVI w procesie beatyfikacji uznał Michała Sopoćkę za błogosławionego. W filmie "Miłość i Miłosierdzie" w rolę księdza wciela się Maciej Małysa, Faustyna Kowalska została sportretowana przez Kamilę Kamińską. Film w reżyserii Michała Kondrata na ekrany polskich kin wejdzie już 29 marca.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Miłość i Miłosierdzie” było już pokazywane na Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na pokaz zaproszono ponad 3 tys. przedstawicieli mediów z całego świata.

d4m5csg

- Dziennikarze reagowali bardzo żywiołowo – zdaje relację reżyser, Michał Kondrat – W odpowiednich momentach śmiali się, wzruszali, czy nawet płakali. Po filmie długo bili brawo, podchodzili i dziękowali – dodaje.

Michał Kondrat to reżyser znany z filmu "Dwie korony" o bł. ojcu Maksymilianie Marii Kolbe, "Matteo" i "Jak pokonać szatana". W jego najnowszym filmie oprócz Kamili Kamińskiej i Macieja Małysa zobaczymy Piotra Cyrwusa, Janusza Chabiora, Remigiusza Jankowskiego, Jacka Borkowskiego i Tadeusza Chudeckiego.

Obejrzyj: Smarzowski promuje DVD "Kleru": "Czy księża mają zniżkę na mój film?"

d4m5csg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m5csg
d4m5csg